12 i 13 kwietnia 2011 roku w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się pierwsza edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy. Swoją ofertę skierowaną do studentów i absolwentów prawa zaprezentują międzynarodowe i polskie kancelarie prawne oraz przedstawiciele działów prawnych firm z różnych sektorów gospodarki.

Udział w pierwszych Prawniczych Targach Praktyk i Pracy zapowiedzieli pracodawcy z czołowych kancelarii i firm min: Accreo Taxand, Baker & McKenzie, BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory, BSJP (TaylorWessing), Deloitte, DLA Piper, enwc, FKA, Gide Loyrette Nouel, KPMG, Linklaters, MDDP, Noerr, Norton Rose, Viva. Targi odbędą się w sali 097 Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa, ul. Dobra 56/66), tuż przy Wydziale Prawa i Administracji UW w godz. 10.00-17.00 (12 kwietnia, wtorek) i 10.00-16.00 (13 kwietnia, środa).

Studenci i absolwenci prawa będą mogli spotkać się z potencjalnymi pracodawcami i uzyskać aktualne informacje na temat pracy, praktyk i staży w branży prawnej. Dla uczestników targów przewidziano cykl bezpłatnych szkoleń, warsztatów i wykładów umożliwiających min. rozwój umiejętności miękkich. Towarzyszący targom cykl wykładów i szkoleń ma na celu przedstawienie trendów związanych z rekrutacją, możliwościami rozwoju kariery w branży prawnej, a także przedstawienie ciekawych zagadnień prawnych. Podczas dwóch dni Targów firma BCSystems uruchomi punkt konsultacyjny, w którym studenci będą mieli możliwość zweryfikowania swojego CV oraz uzyskania porady dotyczącej kariery zawodowej.

Prawnicze Targi Praktyk i Pracy, przy znaczącym wsparciu Samorządu Studentów WPiA UW, są organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i firmę doradczą BCSystems Sp. z o. o., specjalizującą się w usługach skierowanych do branży prawnej (zarówno do kancelarii, jak i działów prawnych firm.

 ]]>