Kancelaria Wardyński i Wspólnicy już po raz piąty organizuje dla studentów konkurs „Talenty Podatkowe”. W tym roku tematem przewodnim jest polsko-amerykańska umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Zadaniem konkursowym jest praca z jednym z trzech kazusów, polegająca na przygotowaniu wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej dla stowarzyszenia Pirates of the Caribbean Association (zajmującego się ochroną autorskich praw majątkowych), grupy kapitałowej MOO (branża mleczarska) lub operatywnego pana Nowaka, który mieszka na przemian to w Polsce, to w USA, w obu tych miejscach uzyskując dochody. Uczestnicy konkursu mają wskazać też wspomnianym klientom obszary ryzyk podatkowych w Polsce.

Autorzy najlepszych prac porozmawiają (na temat pracy konkursowej i o podatkach ogólnie) z jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr. hab. Włodzimierza Nykiela, Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. W jury zasiądą także: prof. dr hab. Hanna Litwińczuk z Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński z Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Rafał Iniewski, przewodniczący Rady Podatkowej przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Andrzej Heliasz, radca prawny, doradca podatkowy, doradca kancelarii Wardyński i Wspólnicy, Aldona Leszczyńska-Mikulska, prawnik, doradca podatkowy, członek Zespołu Podatkowego kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz Michał Bernat, prawnik, doradca podatkowy, członek Zespołu Podatkowego kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Konkurs jest skierowany do studentów oraz absolwentów wydziałów prawa i administracji oraz kierunków ekonomicznych, którzy ukończyli studia magisterskie nie wcześniej niż w 2010 roku.

Prace można nadsyłać do 29 kwietnia 2011 r. Lista finalistów zostanie ogłoszona 9 maja, a 27 maja w warszawskim biurze kancelarii odbędzie się etap finałowy (rozmowa z jury) oraz zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody w wysokości odpowiednio 3 tysiące złotych, 2 tysiące złotych i 1 tysiąc złotych.

W ramach promocji konkursu odbędą się warsztatowe spotkania studenckich kół naukowych z prawnikami i doradcami podatkowymi kancelarii, podczas których będą m.in. rozwiązywane kazusy konkursowe z ubiegłych lat.

Strategicznym patronem konkursu jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA. Partnerami przedsięwzięcia są też samorządy studenckie, koła naukowe oraz władze wydziałów prawa poszczególnych uniwersytetów (ze szczególnym uwzględnieniem katedr prawa finansowego). Patronat medialny nad konkursem objęły studenckie media takie jak: B.e.s.t., Trend, dlaStudenta.pl, dlaczego.com.pl i student.lex.pl.

Więcej informacji (w tym kazusy do rozwiązania) można znaleźć na stronie www.talentypodatkowe.pl.


 

]]>