Konkurs na aplikację ogólną odbył się w 2013 r. Warto przypomnieć, że do pierwszego etapu konkursu przystąpiło ponad 1600 osób, do drugiego zostało dopuszczonych 370 osób, zaś ostatecznie zostało przyjętych tylko 181 osób.

- W Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury będziecie Państwo pobierać naukę, która – zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym – przygotuje Państwa do wykonywania w przyszłości zawodu referendarza sądowego, asystenta sędziego czy też asystenta prokuratora – mówił wiceminister Wojciech Hajduk. Znaczna część tu obecnych będzie miała możliwość kontynuowania szkolenia na aplikacji sędziowskiej lub na aplikacji prokuratorskiej i wykonywania w przyszłości zawodu sędziego lub prokuratora – służby wymagającej, ale też dającej wiele satysfakcji – dodał.

- Korzystając z okazji, jaką stwarza inauguracja piątego rocznika aplikacji ogólnej, pragnę życzyć powodzenia na rozpoczętej w dniu dzisiejszym drodze zawodowej, a Państwa wykładowcom oraz władzom Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury – sukcesów w pracy dydaktycznej, wykonywanej z pożytkiem dla Państwa Polskiego oraz jego obywateli – zakończył wiceminister Wojciech Hajduk.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości