Najlepsze koła naukowe, konferencje, publikacje czy projekty będą nagrodzone w ramach pierwszego ogólnopolskiego konkursu dla najlepszych kół naukowych i organizacji studenckich - "StRuNa". Zgłoszenia można przesyłać do 25 października.

Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: projekt, koło, wyprawa, publikacja, konferencja, sponsor i opiekun roku. "Nagrodzone mogą zostać projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2010 roku a 30 września 2011 roku" - informują organizatorzy z Fundacji "Fundusz Pomocy Studentom".

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja koła naukowego (lub innej organizacji studenckiej realizującej projekty naukowe) oraz projektu w katalogu StRuNa.edu.pl. Konkursowe zgłoszenia oceni jury, w którym zasiądzie 21 osób - wykładowców akademickich, członków organizacji pozarządowych, byłych członków kół naukowych. Osoby lub organizacje studenckie, które chcą wziąć udział w konkursie powinny wypełnić jeden z formularzy dostępnych na stronie konkursu. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 5 listopada w Warszawie.

StRuNa (Studencki Ruch Naukowy) to program promujący ruch naukowy studentów i doktorantów. Ogólnopolski konkurs podsumowujący aktywność naukową kół i organizacji studenckich jest jednym z jego elementów. Drugim jest opracowanie bazy organizacji i projektów naukowych realizowanych przez studentów i doktorantów. Obecnie zawiera ona informacje dotyczące ok. 4 700 kół naukowych. Patronat nad programem objęła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie:
http://www.struna.edu.pl/zgloszenie-konkursowe.html
PAP - Nauka w Polsce
]]>