Organizatorami spotkania byli wolontariusze Szlachetnej Paczki, Instytut Administracji oraz Rada Wydziałowego Samorządu Studentów WPPKiA KUL. Zdobywca najwyższej góry świata opowiadał o trudnościach, jakie napotkał w trakcie swej wyprawy, mozolnej pracy włożonej w osiągnięcie celu, oraz o smaku sukcesu. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze Szlachetnej Paczki, pracownicy Uniwersytetu oraz studenci.


 

Piotr Cieszewski ruszył na szczyt w 60. rocznicę pierwszego wejścia. Stanął na nim 23 maja o godzinie 5:30, czasu polskiego. Pokonał taką samą drogę, co pierwsi zdobywcy Mount Everestu, od strony nepalskiej przez Przełęcz Południową. Mount Everest jest piątym szczytem w kolekcji Piotra Ciszewskiego. Wcześniej zdobył Aconcaguę, Kilimandżaro, Mount Blanc i Elbrus.

„Szlachetna Paczka pokazała mi, jak ważne jest pomaganie. W paczkach dajemy coś znacznie cenniejszego, niż rzeczy, świadomość, że potrzebujący nie są sami. Dzięki Paczce dotarło do mnie, ile rodzin jest w trudnej sytuacji. Potrzebują pomocy drugiego człowieka, jak żółw leżący skorupą w dół. A przecież wystarczy tylko go podnieść i później już sobie poradzi” – mówił w trakcie spotkania.