Uczelnia, która chce przyjmować więcej chętnych, będzie musiała przedstawić we wniosku informację dotyczącą wyników monitoringu karier zawodowych absolwentów, jeśli go prowadzi. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie podejmowania decyzji o wyrażeniu zgody na zwiększenie ogólnej liczby osób, które uczelnia publiczna może przyjąć na studia stacjonarne na dany rok akademicki, powyżej 2 proc. liczby studentów przyjętych na studia stacjonarne na poprzedni rok akademicki. Ma wejść w życie 1 października 2014 r.

Obecnie, aby ubiegać się o większy limit, trzeba w uzasadnieniu wskazać m.in. wpływ tej zmiany na warunki kształcenia, spełnianie wymagań w zakresie minimum kadrowego oraz wykorzystanie bazy materialnej. 
 
 
Wniosek będzie musiał być także uzupełniony o informacje o zapewnieniu udziału studentów w badaniach naukowych – w przypadku kierunków studiów o profilu ogólnoakademickim. 
 
 
Termin na złożenie wniosku przez uczelnie zainteresowane zwiększeniem limitu miejsc nie uległ zmianie. Trzeba je będzie składać do 28 lutego roku poprzedzającego ten, na który ma być prowadzona rekrutacja.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna