Rada postulowała likwidację tych studiów w roku 2014. Według samorządu lekarzy prowadzenie na wyższej uczelni medycznej zajęć z metod postępowania, których skuteczność nie jest potwierdzona rzetelnymi i wiarygodnymi dowodami naukowymi, „jest nieporozumieniem i działaniem, obniżającym prestiż Uniwersytetu”.
„Przypomnę, że w kwietniu tego roku Naczelna Rada Lekarska wygrała proces toczony z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie stanowiska Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczącego homeopatii. W toku rozprawy Sąd podzielił argumenty Naczelnej Izby Lekarskiej oraz stwierdził, że brak jest dowodów potwierdzających skuteczność homeopatii” – czytamy w piśmie Naczelnej Rady Lekarskiej.
Maciej Hamankiewicz wyraził także nadzieję, że „Śląski Uniwersytet Medyczny nie będzie w przyszłości ponawiał tego rodzaju eksperymentów i otwierał studiów podyplomowych z innych, mających swoich zwolenników, nienaukowych metod postępowania z chorymi jak np. uryno terapii, irydologii, wróżbiarstwa lub innych podobnych nienaukowych dziedzin działalności uzdrowicielskiej".

 

Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później
Ewa Łętowska , Krzysztof Sobczak
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł