cykl bezpłatnych  webinarów Procedury prawne od podstaw: KPK, KPA, KPC 3 szkolenia online dla studentów
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Ernst&Young przygotował strategię rozwoju dla UMCS

Uniwersytet Marii Curii-Skłodowskiej zamówił nową strategię rozwoju do 2021 roku. Za blisko dwieście tysięcy złotych przygotowała ją firma ErnstYoung.

Celami wyznaczonymi przez twórców strategii jest lokata w pierwszej piątce polskich uniwersytetów. UMCS ma również być najlepszą szkołą wyższą na wschodnim krańcu polski. Wśród studentów ma znaleźć się wiele osób z zagranicy.

E&Y zwraca uwagę, że należy zreformować strukturę kształcenia w uczelni. Po pierwsze należy ją „umiędzynarodowić”, co oznacza pozyskiwanie studentów z zagranicy. Konieczna jest rozbudowana kampania promocyjna, skierowana głównie do osób posługujących się językiem rosyjskim i ukraińskim. Należy również podnieść poziom kształcenia, poprzez zatrudnienie jak największej liczby praktyków.

Po raz pierwszy strategii rozwoju nie przygotowują pracownicy uczelni. Rektor UMCS prof. Andrzej Dąbrowski postanowił zlecić to zadanie międzynarodowej firmie doradczej Ernst&Young. Senat UMCS przyjął strategię pod koniec maja. W jej skład wchodzi harmonogram realizacji. Cele strategii mają zostać osiągnięte do 2021 roku.

Więcej na gazeta.pl

Polecamy książki prawnicze dla studentów