Kandydaci, którzy pozytywnie zaliczyli test w pierwszym etapie konkursu (a więc zdobyli co najmniej 120 punktów – 503 osoby), przystąpią do rozwiązania trzech zadań kazusowych. Na naukę w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury czeka 200 miejsc.
Miejsce, w którym przeprowadzony zostanie drugi etap konkursu zostanie podzielony na cztery sektory. Po dokonanej rejestracji zdający wylosuje numer stolika oraz kopertę z kodem.
Każdy kandydat otrzyma również teksty aktów normatywnych, stanowiących podstawę rozwiązania zadań kazusowych. Wyklucza to zarazem możliwość korzystania z własnych opracowań, komentarzy lub innych pomocy.
Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań wynosi 180 minut i liczony będzie od momentu zebrania od wszystkich kandydatów kopert z kodami.
Merytoryczna ocena każdej pracy dokonywana będzie przez dwóch, niezależnych od siebie członków komisji konkursowej, którzy będą mogli przyznać od 0 do 25 punktów za zadanie. Liczba punktów przyznanych kandydatowi jest średnią ocen wystawionych przez obu członków komisji.
Wyniki drugiego etapu egzaminu na aplikację ogólną komisja ogłosi w ciągu miesiąca.
Grzegorz Dacko
Źródło: Rzeczpospolita ]]>