Chomikuj.pl podąża za najważniejszymi trendami w rozwoju światowego Internetu - jeszcze przed koocem wakacji na Chomikuj.pl wprowadzone zostaną nowe funkcje w rewolucyjny sposób godzące interesy zwykłych internautów i wydawców treści.

Trwają ostatnie testy przygotowywanej od wielu miesięcy Platformy Ochrony Wydawców oraz Dystrybucji Plików na Chomikuj.pl. Platforma, dostępna dla wszystkich wydawców, dystrybutorów i autorów treści cyfrowych, umożliwi im zgłaszanie do zablokowania plików przy pomocy dosłownie jednego kliknięcia. Wbudowane w Platformę nowe mechanizmy wyszukiwania (w tym system identyfikujący identyczne pliki na podstawie sum kontrolnych), znacząco usprawnią i przyspieszą walkę z nieautoryzowaną dystrybucją plików.
Jednocześnie, wprowadzona Platforma umożliwi wydawcom zwalczanie piractwa internetowego w najlepszy z możliwych sposobów – przeciągnięcie internautów na swoją stronę.
Platforma da wydawcom możliwość prostej sprzedaży swoich plików sześciu milionom użytkowników Chomikuj.pl. Będzie się to odbywać za pośrednictwem setek tysięcy aktywnych dystrybutorów – użytkowników portalu.

Wydawca za pośrednictwem platformy będzie mógł umieszczać na swoim indywidualnym koncie pliki, które chciałby sprzedawać w Internecie. Pliki te będą mogły swobodnie krążyć pomiędzy kontami użytkowników Chomikuj.pl, którzy wzajemnie będą polecać sobie najciekawsze z nich. Pobranie lub obejrzenie zawartości pliku będzie możliwe dopiero po uiszczeniu opłaty w Chomikowych Punktach (wirtualna waluta portalu). Użytkownik, od którego pobrano plik/dokonano zakupu, otrzyma prowizję w Chomikowych Punktach, za które będzie mógł kupować kolejne utwory. Dla wydawcy, każde pobranie pliku oznacza gratyfikację finansową - konkretną opłatę rozliczaną na podstawie miesięcznych zestawień.

Chomikowe Punkty służące do zakupu plików są już w obiegu. Już teraz tysiące użytkowników dysponuje chomikową walutą umożliwiającą zakup plików wydawców. Pliki będą dystrybuować sami użytkownicy portalu – polecając najciekawsze utwory swoim znajomym. Prowizja za każdy plik zakupiony z konta danego użytkownika stanowić będzie najlepszą zachętę, by zamiast zajmować się nieautoryzowaną dystrybucją plików, wraz z wydawcami promować ich najciekawsze, legalnie sprzedawane pliki.

Wygodne udostępnianie treści cyfrowych w Internecie po przystępnych cenach, przy wykorzystaniu społecznościowego potencjału sieci, jest kluczowe dla zapewnienia dynamicznego rozwoju polskiego rynku treści autorskich. W krajach zachodnich modele sprzedaży oparte o powyższe założenia cieszą się dużą popularnością zarówno wśród konsumentów jak i właścicieli praw autorskich.
Platforma Ochrony Wydawców i Dystrybucji Plików Chomikuj.pl umożliwi wydawcom i internautom wspólne osiąganie maksymalnych korzyści z rozwoju Internetu.]]>