Zwiększa się zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych fachowców, nie tylko menadżerów, inżynierów, ale także prawników. Szczególnie cenieni są ci, którzy znają nie tylko lokalne prawo, ale przede wszystkim lokalną kulturę i style negocjacyjne. Tutaj doskonale odnajdują się kancelarie prawne i chociaż początkowo projekty miały charakter incydentalny – to dzisiaj współpraca z azjatyckimi partnerami jest na porządku dziennym.

Powodem zwiększonego zainteresowania polskich kancelarii rynkami Azji są głównie Chiny. To wzrastająca wymiana handlowa, ale także pozycja państwa na arenie światowej powoduje, iż coraz większa liczba polskich prawników współpracuje ze wschodnimi partnerami nie tylko z Państwa Środka.

Chiny to nie jedyny rynek, na którym działają polskie firmy prawnicze. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się państwa takie jak Indie, czy Korea i tradycyjnie już Japonia.

Nie bez znaczenia jest rosnące zainteresowanie przedsiębiorców z krajów regionu inwestycjami w Polsce. Wchodzący na nasz rynek Chińczycy, jak chociażby Bank of China, potrzebowali kancelarii do stawiania pierwszych kroków w naszym państwie.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej, 20 sierpnia 2012 r.