Statystki zostały przedstawione podczas konferencji poświęconej omówieniu wyników egzaminów wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną oraz egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą, które odbyły się 26 września 2015 r.

Przedstawiona prezentacja wyników egzaminów obejmowała m.in. analizę stopnia trudności pytań i profilu osób przystępujących do egzaminów, wyniki egzaminu na aplikacje absolwentów poszczególnych uczelni wyższych oraz porównanie zdawalności egzaminów przez absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.  

Zobacz także: IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzowie Mediacji już w marcu

Podczas konferencji zaprezentowane zostały również wyniki naboru na aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. Przedstawiony został profil absolwentów aspirujących do wykonywania w przyszłości zawodu sędziego i prokuratora.

Dowiedz się więcej z książki
Prawo karne procesowe. Kazusy dla aplikantów
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 złW konferencji uczestniczyli dziekani 30 uniwersytetów i polskich uczelni wyższych prowadzących studia na kierunku prawo. Obecni byli również przedstawiciele Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, samorządu zawodowego adwokackiego, radcowskiego, notarialnego i komorniczego a także członkowie zespołów przygotowujących testy na egzaminy.

Analiza egzaminów na aplikacje