Gmina nie zarobi na opłatach za żłobek
Opłata za żłobek nie może stanowić źródła zysków dla gminy. Powinna być uzależniona od liczby dzieci i czasu ich pobytu w placówce - przypomina Dziennik Gazeta Prawna.
Takie stanowisko wynika z orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ekwiwalentność świadczeń, według NSA, sprowadza się do zapewnienia dzieciom pobytu w żłobku prowadzącym zgodną z prawem działalność oraz uiszczenia prawidłowej opłaty za pobyt. Opłata może być ustalana ryczałtowo i bez rozbicia na poszczególne składniki.
Autor:






