A to wszystko bez potrzeby pobierania aplikacji, bez logowania i podawania danych, a przede wszystkim bez opłat. Z Pi-stacji można korzystać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Koronawirus - z pewnych rozwiązań w prawie można już korzystać>>

 

Filmy stworzone przez specjalistów

Wszystkie filmy powstały przy udziale metodyków i czynnych nauczycieli matematyki. Na samej stronie w sekcji „Inspiracje” można znaleźć wskazówki, jak wprowadzać elementy blended learning w szkole i wideo w edukacji oraz w jaki sposób wykorzystać dostępne zasoby w zaciszu domowym.

 

 

Z myślą o uczniach, którzy w najbliższych tygodniach będą realizować program nauczania poza szkołą zespół Pi-stacji zaplanował darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów – poniżej szczegółowy harmonogram:

 

Ósmoklasiści:

19 marca - https://youtu.be/e4JdOzkk7YI

26 marca - https://youtu.be/OunQ6Zg1UWs

2 kwietnia - https://youtu.be/CyT4zfKupeE

7 kwietnia - https://youtu.be/bze0cM-FbRk

16 kwietnia - https://youtu.be/0Ace5wW4NBM

 

Maturzyści (poziom podstawowy):

14 kwietnia - https://youtu.be/dFypW-GM5jc

21 kwietnia - https://youtu.be/hBB6ggF_xaU

28 kwietnia - https://youtu.be/Q6gto15I930

30 kwietnia - https://youtu.be/dNGjflwLFEs

 

 

Wszystkie spotkania będą zaczynać się o godz. 19.00. Aby wziąć w nich udział nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie. W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania egzaminacyjne sprawiające uczniom najwięcej trudności.

 

Jakie tematy pojawią się na powtórkach? Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową i trygonometrią. Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną. Już teraz więcej „pewniaków egzaminacyjnych” można znaleźć w materiale „Powtórka last minute przed egzaminem” na stronie Pi-stacji. Więcej na fanpage’u projektu - Facebook.com/PistacjaMatematyka