Zmiany w organizacji urzędów skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatku dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym izby skarbowej I we Lwowie.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 3 marca 1932 r.
w sprawie zmian w organizacji urzędów skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatku dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym izby skarbowej I we Lwowie.

Na podstawie art. 4 i 15 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. P. P. P. Nr. 65, poz. 391), art. 33 ustawy o państwowym podatku dochodowym, ogłoszonej rozporządzeniem Ministra Skarbu z dnia 30 kwietnia 1925 r. (Dz. U. R. P. Nr. 58, poz. 411) i art. 58 ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. o państwowym podatku przemysłowym (Dz. U. R. P. Nr. 79, poz. 550) zarządzam co następuje:
§  1.
Istniejące w okręgu administracyjnym izby skarbowej I we Lwowie urzędy skarbowe w Strzyżowie i Starym Samborze znosi się.
§  2.
Istniejące dotychczas przy zniesionych urzędach skarbowych komisje szacunkowe do spraw podatku dochodowego i do spraw podatku przemysłowego znosi się.
§  3.
Dotychczasowe agendy zniesionych urzędów skarbowych przekazuje się:
a)
odnośnie gmin Baryczka, Blizianka, Bonarówka, Brzeżanka, Czudec, Dobrzechód, Gbiska, Glinik Charzewski, Godowa, Grodzisko, Gwoździanka, Gwoźnica Dolna, Gwoźnica Górna, Jawornik - Niebyłecki, Konieczkowa, Lutcza, Łętownią, Małówka, Niebylec, Nowa Wieś Czudecka, Połomyja, Przedmieście Czudeckie, Pstrągowa, Strzyżów, Tropie, Wysoka, Wyżne, Zaborów, Żarnowa, Żyznów - urzędowi skarbowemu w Rzeszowie;
b)
odnośnie gmin Cieszyna, Frysztak, Glinik Dolny, Glinik Górny, Glinik Średni, Gogolów, Huta Gogolowska, Jaszczurowa, Jazowa, Kalembina, Kobyle, Kożuchów, Kozłówek, Lubla, Łęki, Markuszowa, Niewodna, Oparówka, Pietrusza Wola, Przybówka, Pstrągówka, Pułanki, Różanka, Stempina, Szufnarowa, Tułkowice, Twierdza, Widacz, Wiśniowa, Zawadka ad Wielopole - urzędowi skarbowemu w Krośnie;
c)
odnośnie gmin Baczyna, Bąkowice, Berezów, Bilicz, Chyrów, Felsztyn, Grodowice, Kobło Stare, Laszki Murowane-miasteczko, Laszki Murowane-wieś, Libuchowa, Polana ze Śliwnicą, Rosochy, Stara Ropa, Stara Sól, Stary Sambor, Strzelbice, Sozań, Słochynie, Straszewice, Suszyca Wielka, Szumina, Wola Koblańska, Wola Rajnowa, Wołoszynowa, Terło Szlacheckie, Terło Rustykalne, Suszyca Rykowa - urzędowi skarbowemu w Samborze;
d)
odnośnie zaś gmin Busowisko, Bystre, Galówka, Grąziowa, Mszaniec, Hołowiecko, Lenina Mała, Lenina Wielka, Ławrów, Łopuszanka, Chomina, Łużek Górny, Nanczułka Mała, Nanczułka Wielka, Niedzielna, Potok Wielki, Płoskie, Terszów, Tysowica, Topolnica Rustykalna, Topolnica Szlachecka, Turze, Tycha, Spas, Strzyłki, Wiciów - urzędowi skarbowemu w Turce.
§  4. 1
Istniejące dotychczas przy urzędach skarbowych w Rzeszowie, Krośnie, Samborze i Turce komisje szacunkowe do spraw podatku dochodowego i do spraw podatku przemysłowego znosi się, a w miejsce ich tworzy się nowe komisje szacunkowe do spraw podatku dochodowego w składzie 12 członków i tyluż zastępców oraz do spraw podatku przemysłowego w składzie 10 członków i tyluż zastępców, po jednej komisji dla każdego podatku przy każdym z wymienionych wyżej urzędów.
§  5.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1932 r.
1 § 4 zmieniony przez § 5 rozporządzenia z dnia 14 września 1932 r. w sprawie zmian w organizacji komisyj szacunkowych do spraw podatku dochodowego w okręgach administracyjnych izb skarbowych w Białymstoku, Grudziądzu, Krakowie, Lublinie, I i II we Lwowie, Łodzi oraz Poznaniu (Dz.U.32.97.837) z dniem 8 listopada 1932 r.

Zmiany w prawie

Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1932.20.152

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zmiany w organizacji urzędów skarbowych oraz komisyj szacunkowych do spraw podatku dochodowego i przemysłowego w okręgu administracyjnym izby skarbowej I we Lwowie.
Data aktu: 03/03/1932
Data ogłoszenia: 15/03/1932
Data wejścia w życie: 01/04/1932