W Gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się praktyczne szkolenie z obsługi Systemu Informacji Prawnej LEX.

Podczas szkolenia liczne grono pracowników BUG, którzy stanowią "pierwszą pomoc" dla wszystkich użytkowników biblioteki, a także studenci mieli okazję zapoznania się z niezwykle przydatnymi możliwościami, jakie daje program LEX Omega dostępny w E-zasobach naszej biblioteki.

Praca prawnika w znacznej mierze opiera się na analizie tekstów aktów prawnych i orzecznictwa. Trudno wyobrazić sobie współczesnego prawnika, tudzież studenta, który nigdy nie słyszał o SIP LEX, zwłaszcza w Gdańsku, w którym to przecież w 1987 roku zrodziła się idea stworzenia Skorowidzu Obowiązujących Przepisów Prawnych a następnie horyzontalnego programu zawierającego aktualizowaną na bieżąco informację prawną, dziś znanego jako System Informacji Prawnej LEX, będącego zdecydowanym liderem na rynku i prekursorem nowych atrakcyjnych rozwiązań.

Obecnie w programie znajduje się około 2 mln dokumentów. Jaką przyjąć metodę by w tym gąszczu zróżnicowanych danych najsprawniej dotrzeć do poszukiwanej informacji? Na to zasadnicze pytanie i jemu podobne starał się odpowiedzieć pan Rafał Krahel - account manager Wolters Kluwer Polska, podczas swojej prelekcji. Dla wszystkich uczestników szkolenia przewidziane zostały certyfikaty.

Dla wszystkich, którzy chcieliby przetestować działanie programu Wydawnictwo przygotowało jego bezpłatną wersję, która jest dostępna do pobrania tutaj.

Przyjemnej pracy z LEX dla Studenta!

Anna Klein-Kaska
Ambasador Wolters Kluwer Polska w Gdańsku
 

                                       

]]>