(Dz.U.UE C z dnia 11 lutego 2016 r.)
Urząd Nadzoru EFTA nie wnosi zastrzeżeń wobec następującego środka pomocy państwa: Data przyjęcia decyzji: 16 września 2015 r.
Sprawa nr: 77595
Nr decyzji: 336/15/COL
Państwo EFTA: Norwegia
Region: W regionie nieobjętym (regionach nieobjętych) pomocą
Tytuł: Program na rzecz infrastruktury paliw alternatywnych
Podstawa prawna:
- Roczne budżety państwa, w których określa się politykę energetyczną oraz cele budżetowe na nadchodzący rok.
- Decyzja Parlamentu z dnia 5 kwietnia 2001 r. przyjęta w oparciu o wniosek Ministerstwa ds. Ropy Naftowej i Energii z dnia 21 grudnia 2000 r. Decyzja Parlamentu zmienia ustawę o energii z dnia 29 czerwca 1990 nr 50 (energiloven).
- Porozumienie między Ministerstwem ds. Ropy Naftowej i Energii a przedsiębiorstwem Enova. W najnowszej wersji porozumienia, z poprawką z dnia 30 stycznia 2015 r., wyznaczono cele związane z zarządzaniem Funduszem Energetyki przez przedsiębiorstwo Enova w okresie od dnia 28 czerwca 2012 r. do dnia 31 grudnia 2016 r.
- Rozporządzenie nr 1377 z dnia 10 grudnia 2001 r. dotyczące składki od taryfy obowiązującej dla dystrybucji energii elektrycznej (forskrift om innbetaling av påslag på nettariffen til energifondet).
- Rozporządzenie o Funduszu Energetyki (vedteker for energifondet) stanowi, iż Fundusz Energetyki podlega Ministerstwu Ropy Naftowej i Energii i określa kwestię zarządzania funduszem.
Rodzaj środka pomocy: Program pomocy
Cel pomocy: Ochrona środowiska
Forma pomocy: Dotacja bezpośrednia
Budżet: 300 mln NOK
Intensywność pomocy: Do 100 % kosztów kwalifikowalnych
Czas trwania: Koniec 2016 r.
Sektory gospodarki: Transport
Nazwa i adres organu
przyznającego pomoc: Enova
Postbox 5700 Sluppen
N-7437 Trondheim
NORWEGIA
Inne informacje:
Tekst decyzji w autentycznej wersji językowej, z którego usunięto wszystkie informacje poufne, można znaleźć na stronie Urzędu Nadzoru EFTA:
Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
14.05.2025Rząd zamierza uregulować zagadnienia związane z funkcjonowaniem lekarza koronera właściwego do stwierdzania zgonu osoby, gdy trudno jest wskazać lekarza leczącego, który byłby zobowiązany do stwierdzenia zgonu lub konieczności dokonania czynności i ustaleń związanych ze zgonem, wymagających specjalistycznej wiedzy. Chce też wprowadzić spójne systemowo regulacje odnoszące się do karty zgonu, karty urodzenia oraz karty urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu.
12.05.2025Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.
10.05.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.
09.05.2025Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2016.52.15 |
Rodzaj: | Informacja |
Tytuł: | Pomoc państwa - decyzja o niewnoszeniu zastrzeżeń. |
Data aktu: | 11/02/2016 |
Data ogłoszenia: | 11/02/2016 |