Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, aula A3). Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.
Od potencjału prawa procesowego po zeznania na piśmie
Uczestnicy dyskutować będą m.in. o potencjale prawa procesowego in genere, ale też o możliwości wprowadzenia zeznań świadka na piśmie w postępowaniu karnym.
Poruszony zostanie też temat granicy związania wyrokiem karnym a uprawnieniami osoby trzeciej w postępowaniu cywilnym oraz wykorzystania w postępowaniu cywilnym materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie karnej.
Dyskusja dotyczyć będzie też roli nowoczesnych technologii w usprawnianiu procesu jednolitego postępowania sądowego oraz uniwersalizmu sędziowskiego, czyli kwestii, na ile wszechstronny powinien być sędzia sądu powszechnego.
A na zakończenie poruszona zostanie kwestia modelu postępowania odwoławczego w jednolitym procesie sądowym, a także omówione zostaną rady sądownictwa w Danii jako wzorzec do naśladowania i pierwszy krok w stronę jednolitego procesu sądowego. Porównane ma to być zresztą do polskiej sytuacji z KRS ukształtowanej na podstawie nowelizacji z 2017 r.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów w programie LEX jest zależny od posiadanych licencji.