na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:za zasługi dla rozwoju kultury i sztuki:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Adamowicz-Kaszuba Teresa, 2. Czaplińska-Mrozek Elżbieta Maria, 3. Gawroński Tomasz Wawrzyniec,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Buczek-Śledzińska Małgorzata Irena, 5. Cielecka Violetta Małgorzata, 6. Kopczyński Wojciech Adam, 7. Myczkowska-Szczerska Anna Maria, 8. Pińczyńska Magdalena Elżbieta, 9. Sprycha Zbigniew, 10. Szurkowska Ilona, 11. Tylka Mieszko, 12. Wójcik Tomasz Konstanty, 13. Zalewska Jolanta,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
14. Baranowska Grażyna Halina, 15. Biernacki Sławomir Romuald, 16. Bidler Renata, 17. Drożdżowski Mirosław, 18. Giedrojć Ewa Maria, 19. Klechowski Bogdan, 20. Matuszewski Janusz, 21. Sikorski Mirosław Adam, 22. Sowiński Jakub, 23. Sztwiertnia Grzegorz,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i propagowania sztuki ludowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
24. Boroś Janina, 25. Mąka Stanisława Józefa, 26. Olszewska Bożena, 27. Pawłowski Jan Marian, 28. Uścimiak Jan,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Nowak Teresa, 30. Pikuła Edward,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Dudka Lechosław,
na wniosek Ministra Zdrowia
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
32. Kulus Marek Krzysztof, 33. Werner Bożena Barbara, 34. Włodarczyk Dorota Małgorzata,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Bryńska Anita Dorota, 36. Chaber Andrzej, 37. Dulny Grażyna Krystyna, 38. Gujski Mariusz Adam, 39. Krzych-Fałta Edyta, 40. Lipiec Agnieszka Anna, 41. Myrcha Piotr Albert, 42. Olszewska Małgorzata Anna, 43. Piekarska Barbara, 44. Raciborski Filip, 45. Samochocki Zbigniew Roman, 46. Sybilski Adam Jerzy, 47. Trzepla Ewa, 48. Węgrzyn Piotr, 49. Zalewska Marta Joanna,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
50. Białek Agnieszka, 51. Borakowska-Siennicka Monika Barbara, 52. Cholewicka Dorota Anna, 53. Ciurzyński Michał Rafał, 54. Grodner Błażej, 55. Guzel Tomasz, 56. Kamińska Anna Maria, 57. Kieszek Marzanna Agnieszka, 58. Maciejewicz Piotr Maciej, 59. Mikulska Alicja Elżbieta, 60. Misiewicz-Wroniak Joanna, 61. Mlosek Robert Krzysztof, 62. Stawarska Agnieszka,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
63. Kapczyński Waldemar,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Sarnecki Adrian Krzysztof,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki wśród dzieci i młodzieży:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
65. Kowalska Wiesława, 66. Miłoszewska Izabela, 67. Sołtysińska Małgorzata,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
68. Czech Andrzej, 69. Czech Elżbieta, 70. Czech Hanna, 71. Pydyn Wojciech,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
72. Piotrowski Leszek Bogdan,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
73. Boniecka Elżbieta,
na wniosek Wojewody Lubelskiego:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
74. ks. Lewczuk Tadeusz, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarczego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
75. Nazaruk Jerzy Maurycy, 76. Targońska Krystyna, 77. Zwolak Wojciech,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
78. Hawrył Janusz Andrzej, 79. Wiśniewska Modesta Krystyna,
na wniosek Wojewody Śląskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz popularyzacji sportów lotniczych:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
80. Skulich Józef Karol,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
81. Nelec Jarosław, 82. Zemuła Tadeusz,
na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej oraz transplantologii
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
83. Siarkowski Andrzej Krzysztof,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska oraz edukacji przyrodniczej dzieci i młodzieży
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
84. Mikielska Danuta, 85. Serwiński Włodzimierz Andrzej,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
86. Gruchała Sławomir Piotr, 87. Janiszewski Dariusz, 88. Waszak Radosław.