I. Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym, który będzie pogłębiał życie chrześcijańskie jego odbiorców, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa, jego żywej tradycji społecznej, duchowej, intelektualnej i filozoficznej, wspierał kształtowanie współczesnej świadomości chrześcijańskiej, przedstawiał problemy ekumeniczne, uwrażliwiał na kwestie społeczne, obywatelskie i rolę rodziny, ukazywał dorobek kultury i sztuki sakralnej oraz świeckiej w Polsce i na świecie, przekazywał pełne, aktualne informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie.Społeczno-religijny charakter programu będzie realizowany poprzez różne rodzaje audycji i formy radiowe, w tym przez audycje i inne przekazy słowne, które zajmą nie mniej niż 12% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 600-2300.
Audycje i inne przekazy niepochodzące od Koncesjonariusza, tj. niewytworzone przez Koncesjonariusza ani na jego wyłączne zamówienie, rozpowszechnione lub rozpowszechniane równocześnie w programie innego nadawcy, nie mogą stanowić więcej niż 33% dobowego czasu nadawania programu w godz. 600-2300.
Program będzie rozpowszechniany za pomocą stacji nadawczych o następujących parametrach technicznych:
Województwo |
Lokalizacja stacji |
Częstotliwość [MHz] |
ERP [kW] |
łódzkie |
Łódź |
98,6 |
2,0 |
łódzkie |
Skierniewice Bartniki |
102,7 |
1,0 |
Postępowanie będzie prowadzone łącznie dla wyżej wymienionych częstotliwości.
Koncesja wydana w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania zacznie obowiązywać nie wcześniej niż od dnia 1 września 2011 r.
II. Elementem decyzji koncesyjnej w zakresie określenia warunków programowych będzie odesłanie do zadeklarowanych przez wnioskodawcę we wniosku o udzielenie koncesji informacji programowych i związanych z tym załączników, do których przestrzegania po udzieleniu koncesji wnioskodawca się zobowiąże. Rażące odstąpienie od zadeklarowanych warunków programowych po udzieleniu koncesji będzie stanowić przesłankę cofnięcia koncesji w trybie art. 38 ust. 1 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji.
III. W postępowaniu stosuje się formularze wniosków, które można uzyskać w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie przy Skwerze Kardynała Wyszyńskiego 9, w dni robocze w godzinach 1000-1500. Formularze dostępne są także na stronie internetowej www.krrit.gov.pl.
Wnioski można nadsyłać pocztą lub składać w kancelarii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pok. A1. Kancelaria przyjmuje wnioski w dni robocze w godz. 1000-1500. Wnioski należy składać w dwóch egzemplarzach.
Informacje dotyczące postępowania można uzyskać pod numerem telefonu 22-597-30-89, a w sprawie parametrów technicznych stacji pod numerem telefonu 22-597-31-47.
IV. Termin do składania wniosków na podstawie niniejszego ogłoszenia upływa z dniem 25 marca 2011 r.
V. Wnioski niezgodne z warunkami określonymi w pkt I w zakresie: przedmiotu postępowania, określenia charakteru programu bądź parametrów technicznych, a także wnioski złożone po terminie określonym w pkt IV, będą pozostawiane bez rozpoznania.
VI. Niezwłocznie po wszczęciu postępowania lista wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu opublikowana zostanie w internecie na stronie www.krrit.gov.pl oraz wywieszona w siedzibie Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.