Tryb i terminy sporządzania faktur przejściowych i końcowych przez Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego oraz formy tych faktur.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU MIĘSNEGO I MLECZARSKIEGO
z dnia 12 czerwca 1954 r.
w sprawie trybu i terminów sporządzania faktur przejściowych i końcowych przez Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego oraz formy tych faktur.

Na podstawie §§ 4 i 5 uchwały nr 17 Prezydium Rządu z dnia 10 stycznia 1952 r. w sprawie zasad rozliczeń za roboty budowlano-montażowe i prace projektowe w zakresie inwestycji i kapitalnych remontów miedzy jednostkami gospodarki uspołecznionej (Monitor Polski Nr A-6, poz. 53 i Nr A-106, poz. 1642) zarządza się, co następuje:
§  1.
Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego wykonuje dokumentację projektowo-kosztorysową na podstawie umowy zawartej ze zleceniodawcą, która określa rodzaj i zakres dokumentacji w oparciu o sporządzony do niej preliminarz i terminarz, ustalające przybliżony koszt dokumentacji i termin jej sporządzenia. Umowa przyjęta do finansowania przez właściwy bank zleceniodawcy i faktury za wykonaną dokumentację stanowią podstawę do przeprowadzenia rozliczeń między Biurem Projektów Inwestycyjnych a zleceniodawcą.
§  2.
1.
Rozliczenia ze zleceniodawcą za wykonaną dokumentację odbywać się powinny na podstawie faktur przejściowych i końcowych według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego zarządzenia.
2.
Faktury przejściowe wystawiać należy w odstępach miesięcznych i powinny one obejmować należność za wykonane w danym miesiącu prace projektowe. Należność za prace projektowe wyliczać należy na podstawie obowiązującego cennika i protokolarnie stwierdzonego ilościowego lub procentowego zaawansowania prac. Odpis protokołu każdorazowo należy załączyć do odpowiedniej faktury.
3.
Faktura obejmująca należność za dany miesiąc powinna być sporządzona i złożona do realizacji w ciągu następnych 15 dni.
4.
Następne faktury przejściowe powinny obejmować koszt dokumentacji od początku, tzn. powinny być wystawiane systemem narastającym. Od ogólnej wartości faktury należy odjąć wartość faktur poprzednio wystawionych. Suma faktury do realizacji stanowić powinna należność za dokumentację wykonaną w danym miesiącu.
5.
Fakturę przejściową należy wystawić jedną w każdym miesiącu na podstawie jednej umowy, jednak w ten sposób, by każdorazowo można było stwierdzić stan i koszt poszczególnych rodzajów dokumentacji.
6.
Przy umowach dotyczących prac projektowych, których wartość nie przekracza 1.500 zł, nie wystawia się faktur przejściowych.
§  3.
1.
Po ukończeniu prac projektowych należy sporządzić fakturę końcową w terminie czterotygodniowym od daty doręczenia zleceniodawcy wykonanej dokumentacji.
2.
W fakturze końcowej należy podawać zrewidowany koszt całkowicie wykonanej dokumentacji. Po odjęciu wszystkich faktur przejściowych dotyczących danego obiektu otrzymana końcowa suma powinna stanowić kwotę do realizacji lub do zwrotu zleceniodawcy jako wynikająca z ewentualnych zmian w zaszeregowaniu prac, norm, cennika itp.
§  4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

FAKTURA ..... Nr ......

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Niniejsza treść dostępna jest wyłącznie w wersji pierwotnej treści w formacie PDF.

..................................................

Zmiany w prawie

Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1954.A-61.812

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Tryb i terminy sporządzania faktur przejściowych i końcowych przez Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego oraz formy tych faktur.
Data aktu: 12/06/1954
Data ogłoszenia: 29/06/1954
Data wejścia w życie: 29/06/1954