Wzór upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać, i wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu, przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ
z dnia 25 września 1998 r.
w sprawie wzoru upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać, i wzoru odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu, przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności.

Na podstawie art. 44 ust. 5 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 60, poz. 369 i z 1998 r. Nr 106, poz. 668) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  2.
1.
Określa się graficzny wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2.
Odznaka identyfikacyjna, o której mowa w ust. 1, wykonana jest z tłoczonej płytki metalowej koloru srebrnego, grubości 1 mm i średnicy dłużnej 70 mm, na której obwodzie umieszczony jest napis koloru czarnego "Inspekcja Weterynaryjna". W górnej części odznaki, w kole, znajduje się wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, a poniżej numer z pięcioma miejscami cyfrowymi w kolorze czarnym. W dolnej części odznaki znajduje się wizerunek stylizowanej litery V, której prawe ramię otacza wąż Eskulapa. Odznaka łączona jest z podkładem wykonanym ze skóry tłoczonej w kolorze czarnym, w którym zamontowana jest zapinka.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1999 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR UPOWAŻNIENIA, JAKIE OBOWIĄZANI SĄ POSIADAĆ PRZY WYKONYWANIU CZYNNOŚCI PRACOWNICY INSPEKTORATÓW WETERYNARII ORAZ LEKARZE WETERYNARII I INNE OSOBY WYZNACZONE DO WYKONYWANIA NIEKTÓRYCH CZYNNOŚCI

.....................................................

(pieczęć podłużna organu wystawiającego upoważnienie)

Upoważnienie Nr.......

Na podstawie art. 44 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r.

o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt

rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr

60, poz. 369 i z 1998 r. Nr 106, poz. 668).

upoważniam

.............................................................

(imię i nazwisko)

............................................................1)

nr odznaki identyfikacyjnej ............

do:

.............................................................

............................................................2)

w/na:.........................................................

(miejsce lub obszar wykonywania czynności)

W ramach udzielonego upoważnienia pracownikowi Inspekcji

Weterynaryjnej lub innej osobie wyznaczonej do wykonywania

czynności przysługują odpowiednio uprawnienia określone w art.

41 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu

chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa

oraz o Inspekcji Weterynaryjnej.

Upoważnienie ważne jest od dnia ..........do dnia ............

łącznie z legitymacją służbową3) nr..........lub dowodem

osobistym .......................

(seria i numer)

(pieczęć okrągła) (podpis organu wystawiającego

upoważnienie)

.............................................

(miejscowość i data wystawienia upoważnienia)

----------------------------------------

1) Jeżeli upoważnionym jest pracownik Inspekcji Weterynaryjnej, podać jego stanowisko służbowe.

2) Określić rodzaj czynności objętych upoważnieniem (np. wykonywanie szczepień ochronnych zwierząt przeciwko wściekliźnie lub wykonywanie badań rozpoznawczych zwierząt w kierunku gruźlicy, brucelozy, enzootycznej białaczki bydła, lub wykonywanie nadzoru nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych przy skupie zwierząt, lub badanie zwierząt rzeźnych i mięsa wraz z wystawianiem świadectw przydatności mięsa do spożycia i wykonywanie nadzoru nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych uboju zwierząt, rozbioru i przetwórstwa mięsa).

3) Wypełnić, jeżeli upoważniony jest pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

GRAFICZNY WZÓR ODZNAKI IDENTYFIKACYJNEJ, JAKĄ OBOWIĄZANI SĄ NOSIĆ NA WIDOCZNYM MIEJSCU PRZY WYKONYWANIU CZYNNOŚCI PRACOWNICY INSPEKTORATÓW WETERYNARII ORAZ LEKARZE WETERYNARII I INNE OSOBY WYZNACZONE DO WYKONYWANIA NIEKTÓRYCH CZYNNOŚCI

Wzór odznaki w skali 1:1

wzór

Zmiany w prawie

Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1998.125.828

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać, i wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu, przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności.
Data aktu: 25/09/1998
Data ogłoszenia: 06/10/1998
Data wejścia w życie: 01/01/1999