Zm.: rozporządzenie w sprawie przekazania organom niektórych gromadzkich rad narodowych uprawnień w zakresie wymiaru podatku gruntowego i opłaty elektryfikacyjnej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 9 lutego 1963 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie przekazania organom niektórych gromadzkich rad narodowych uprawnień w zakresie wymiaru podatku gruntowego i opłaty elektryfikacyjnej.

Na podstawie art. 6 ust. 1 dekretu z dnia 16 maja 1946 r. o postępowaniu podatkowym (Dz. U. z 1957 r. Nr 7, poz. 25 i z 1962 r. Nr 66, poz. 327) oraz art. 26 ust. 2 dekretu z dnia 26 października 1950 r. o zobowiązaniach podatkowych (Dz. U. z 1950 r. Nr 49, poz. 452, z 1959 r. Nr 11, poz. 61, z 1960 r. Nr 51, poz. 300 i z 1961 r. Nr 33, poz. 166) zarządza się, co następuje:
§  1.
W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 13 listopada 1961 r. w sprawie przekazania organom niektórych gromadzkich rad narodowych uprawnień w zakresie wymiaru podatku gruntowego i opłaty elektryfikacyjnej (Dz. U. Nr 52, poz. 290) wprowadza się następujące zmiany:
1)
§ 1 otrzymuje brzmienie:

"§ 1. Biura gromadzkich rad narodowych w powiatach, wymienionych w wykazie, stanowiącym załącznik do rozporządzenia, są właściwe w sprawach wymiaru podatku gruntowego i opłaty elektryfikacyjnej.";

2)
dodaje się załącznik w brzmieniu podanym w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§  2.
Organy finansowe prezydiów właściwych powiatowych rad narodowych przekażą w terminie do dnia 31 marca 1963 r. sprawy wymiaru podatku gruntowego i opłaty elektryfikacyjnej biurom gromadzkich rad narodowych w powiatach objętych wykazem, stanowiącym załącznik do niniejszego rozporządzenia, a nie wymienionych w § 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 13 listopada 1961 r.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

WYKAZ POWIATÓW, W KTÓRYCH BIURA GROMADZKICH RAD NARODOWYCH SĄ WŁAŚCIWE W SPRAWACH WYMIARU PODATKU GRUNTOWEGO I OPŁATY ELEKTRYFIKACYJNEJ

Województwo białostockie
1. powiat białostocki
2. powiat hajnowski
3. powiat łapski
4. powiat wysokomazowiecki
Województwo bydgoskie
1. powiat mogileński
2. powiat świecki
3. powiat wyrzyski
4. powiat żniński
Województwo gdańskie
powiat malborski
Województwo katowickie
1. powiat bielski
2. powiat gliwicki
3. powiat kłobucki
4. powiat tyski
Województwo kieleckie
1. powiat iłżecki
2. powiat kazimierski
3. powiat radomski
Województwo koszalińskie
powiat człuchowski
Województwo krakowskie
1. powiat dąbrowski
2. powiat oświęcimski
Województwo lubelskie
1. powiat bialski
2. powiat chełmski
3. powiat janowski
4. powiat parczewski
5. powiat radzyński
Województwo łódzkie
1. powiat kutnowski
2. powiat łęczycki
3. powiat sieradzki
4. powiat wieluński
Województwo olsztyńskie
1. powiat biskupiecki
2. powiat działdowski
3. powiat kętrzyński
4. powiat lidzbarski
5. powiat morąski
6. powiat ostródzki
Województwo opolskie
powiat brzeski
Województwo poznańskie
1. powiat krotoszyński
2. powiat śremski
Województwo rzeszowskie
powiat kolbuszowski
Województwo szczecińskie
1. powiat gryficki
2. powiat łobeski
Województwo warszawskie
1. powiat mławski
2. powiat nowodworski
3. powiat otwocki
4. powiat pułtuski
5. powiat sochaczewski
Województwo wrocławskie
1. powiat bystrzycki
2. powiat kamiennogórski
3. powiat oleśnicki
4. powiat ząbkowicki
Województwo zielonogórskie
powiat sulechowski

Zmiany w prawie

Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Darowizny dla ofiar powodzi z zerową stawką VAT

Można już stosować zerową stawkę VAT na darowizny dla ofiar powodzi - rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 18 września, ale z możliwością stosowania go do darowizn towarów i nieodpłatnych usług przekazanych począwszy od 12 września do 31 grudnia 2024 r. Stawka 0 proc. będzie stosowana do darowizn wszelkiego rodzaju towarów lub usług niezbędnych do wsparcia poszkodowanych.

Monika Sewastianowicz 18.09.2024
Lewiatan: Za reformę płacy minimalnej będą musieli zapłacić pracodawcy

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu jest słaby legislacyjnie. Nie tylko nie realizuje celów zawartych w unijnej dyrektywie, ale może przyczynić się do pogłębienia problemów firm i spadku zatrudnienia. Nie poprawi też jakości pracy w naszym kraju. Utrwala zwiększanie presji płacowej – uważa Konfederacja Lewiatan.

Grażyna J. Leśniak 10.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1963.7.39

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zm.: rozporządzenie w sprawie przekazania organom niektórych gromadzkich rad narodowych uprawnień w zakresie wymiaru podatku gruntowego i opłaty elektryfikacyjnej.
Data aktu: 09/02/1963
Data ogłoszenia: 25/02/1963
Data wejścia w życie: 25/02/1963