na wniosek Ministra Infrastrukturyza zasługi w działalności społecznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Janda Lucyna Jadwiga,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Majchrzak Janusz, 3. Niezgoda Andrzej Włodzimierz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Białecka Małgorzata Danuta, 5. Jastrzębska Genowefa, 6. Kamiński Marek Krzysztof, 7. Paluszak Witold Piotr, 8. Piechowiak Maciej Aleksander, 9. Tenus Elżbieta,
na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
za zasługi dla polskiego bibliotekarstwa:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Żurawińska Zofia Agata,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Mitera Monika Jolanta,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Dawidowicz-Chymkowska Olga Maja, 13. Machnik Hanna Wiesława, 14. Pietrzak Agata, 15. Szczygieł Beata Małgorzata,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Żytkowiak Witold,
na wniosek Ministra Sprawiedliwości
za zasługi w działalności naukowo-badawczej na rzecz nauk sądowych:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Janeczko Zbigniew Władysław, 18. Lech Teresa Stanisława, 19. Trzcińska Beata Maria,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Bacz Jerzy Jan, 21. Czerederecka Alicja, 22. Guzik-Makaruk Ewa Monika, 23. Reza Adam Jerzy, 24. Sajkiewicz Janusz Marian, 25. Witkowski Zygmunt Józef,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Brożek-Mucha Zuzanna Janina, 27. Fabiańska Ewa Jadwiga, 28. Krupa Anna, 29. Kupiec Tomasz Mariusz, 30. Lechowicz Wojciech, 31. Rzeszuto Edyta Anna, 32. Wach Wojciech Karol, 33. Wąs-Gubała Jolanta Maria, 34. Zadora Grzegorz Zbigniew, 35. Zuba Dariusz Adam,
na wniosek Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
za zasługi w walce o niepodległość
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Lipka Marianna,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Torłop Bogumił,
na wniosek Wojewody Lubelskiego:
za zasługi w upowszechnianiu i kultywowaniu kultury ludowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Furtak Janina, 39. Jaworska Urszula Lucyna, 40. Kozak Zbigniew, 41. Mazurek Janina Kazimiera, 42. Sandomierska Marianna, 43. Wójtowicz Elżbieta,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Frejowska Irena Maria, 45. Ląkocy Stanisława, 46. Olszak Leokadia Henryka, 47. Paźniowska Irena,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
48. Kawka Agnieszka Monika, 49. Kozdrój Emilia Danuta, 50. Rułka Barbara, 51. Szczypa Zofia, za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
52. Kuty Piotr Krzysztof,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. ks. Hałas Grzegorz,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa,
za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
54. Bernat Halina Małgorzata, 55. Budzińska Elżbieta, 56. Cękiel Krzysztof Piotr, 57. Embinger-Paprota Ewa, 58. Jankowski Tomasz Grzegorz, 59. Kosiarczyk Jadwiga, 60. Legieć Małgorzata Izabela, 61. Sidor Halina Janina,
62. Szafranek Ewa Władysława,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
63. Wołoszyn Arkadiusz Ryszard,
na wniosek Wojewody Łódzkiego:
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Bartoszuk-Antoszewski Roman Andrzej,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
65. Pikuła Marek, 66. Zmysłowska Irena,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
67. Kalus Aleksandra, 68. Parzyjagła Łucja Danuta,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
69. Sałek Kazimierz,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
70. Kiljański Marek Tadeusz,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
71. Chmielewski Grzegorz Adam, 72. Grzeszczyszyn Jolanta Irena,
na wniosek Wojewody Małopolskiego:
za zasługi dla muzealnictwa polskiego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
73. Krysińska Józefa Krystyna, 74. Marcinkowska Halina, 75. Wałach Maria Jolanta,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
76. Bodzek Jarosław Artur, 77. Feluś Janusz, 78. Kłak-Ambrożkiewicz Marta Katarzyna, 79. Olkuśnik-Tabisz Anna Barbara, 80. Podniesińska Katarzyna Anna,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
81. Firek Jolanta Teresa, 82. Krzyszkowska-Pyrcz Aneta Marta, 83. Woźniak Mateusz Marcin, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
84. Gancarczyk Celina, 85. Sitko Krystyna,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
86. Drabczyk Zbigniew,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
87. Behounek Leszek Krzysztof, 88. Murasiewicz Kazimierz Antoni,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
89. Karpiel-Semberecka Anna Małgorzata, 90. Wajs-Buczyńska Joanna Bogdana, 91. Zacharko Michał Jerzy, 92. Zaleski Adam Józef,
w uznaniu trudu wychowania dzieci w rodzinie opartej na wspólnych wartościach moralnych - zaufaniu i szacunku dla drugiego człowieka
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
93. Wolska Krystyna Kazimiera, 94. Wolski Stanisław Wojciech, za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
95. Styczeń Stefan Tadeusz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
96. Sowińska Barbara,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
97. Kumon Stanisław Jerzy,
za zasługi w działalności na rzecz organizacji kombatanckiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
98. Chećko Ryszard Lucjan, 99. Jurkowski Janusz Wojciech,
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
100. Szostak Anna Bożena,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego:
za zasługi w pracy artystycznej i twórczej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
101. Pepłowska Małgorzata,
za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
102. Dmowski Rafał Leszek, na wniosek Wojewody Opolskiego:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
103. Bobrycki Roman Józef, 104. ks. Bogaczewicz Edward Zygmunt,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
105. Zielińska Justyna,
za zasługi dla energetyki polskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
106. Zalewski Sławomir Sergiusz,
w uznaniu trudu wychowania dzieci w rodzinie opartej na wspólnych wartościach moralnych - zaufaniu i szacunku dla drugiego człowieka
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
107. Mencfel Henryka Elżbieta,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej i samorządowej
108. Pijar Waldemar Marian,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
109. Kruk Mieczysław Szczepan.