obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiecza wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Proba Andrzej Teodor,
na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych:
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Federacyjnej Republice Brazylii:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-brazylijskich stosunków
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2. Czartoryski Adam Emil,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w niesieniu pomocy medycznej Polakom w Brazylii
3. Kusztra Edward Janusz,
za zasługi w działalności polonijnej
4. Kusy Zofia Maria,
obywatele Federacyjnej Republiki Brazylii
za zasługi w działalności polonijnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Fedeszen Luiz Carlos, 6. Lepecki Jerzy Zbigniew,
obywatele Republiki Litewskiej:
za zasługi w popularyzowaniu polskiego folkloru
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
7. Pacauskaite Alina, 8. Zinkevicius Marijonas,
za zasługi w rozwijaniu polsko-litewskiej współpracy regionalnej, za popularyzowanie polskiej kultury
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Rutkauskas Eugenijus, 10. Taletavičius Virgaudas,
obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i Kanady
za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność kombatancką i polonijną
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
pośmiertnie
11. Kubacki Maksymilian,
obywatele Królestwa Niderlandów:
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w organizowaniu i niesieniu pomocy materialnej polskim domom dziecka
12. Smelt-Verheul Ria Veronica,
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej historii:
13. Suurmeijer Adriaan Robert, 14. Van Tilbeurgh Henricus Jacobus,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskich środowisk kombatanckich
15. Jacobs Nicolaas Willem,
za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania udziału polskich żołnierzy w II wojnie światowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Veenhuizen Luitje Geert,
obywatel Republiki Federalnej Niemiec
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwijania polsko-niemieckich stosunków
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
17. Zeitz Gottfried,
obywatel Królestwa Norwegii
za wybitne zasługi w organizowaniu i niesieniu pomocy materialnej ludziom ubogim w Polsce
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
18. Nordgaard Baard Vidar,
obywatel Federacji Rosyjskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-rosyjskiej współpracy kulturalnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
19. Garmasz Siergiej,
obywatel Republiki Węgierskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-węgierskiej przyjaźni
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
20. Szilagyi Làszló,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Nowej Zelandii
za wybitne zasługi w działalności na rzecz niesienia pomocy polskim uchodźcom i dzieciom osieroconym na Syberii
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
pośmiertnie
21. Wodzicka Maria, 22. Wodzicki Kazimierz Antoni,
obywatelka Nowej Zelandii
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury, za działalność polonijną
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
pośmiertnie
23. Janiec Lidia.