Tryb przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego.

UCHWAŁA
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 26 maja 2003 r.
w sprawie trybu przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego

Na podstawie art. 11 ust. 3 i art. 28 ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. Nr 57, poz. 507 i Nr 85, poz. 782) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
§  1. 
Ustala się tryb przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego, stanowiący załącznik do uchwały.
§  2. 
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

ZAŁĄCZNIK

TRYB PRZESYŁANIA DO PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ DANYCH I PROTOKOŁÓW GŁOSOWANIA W REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWYM OBEJMUJĄCYCH WYNIKI GŁOSOWANIA Z OBSZARU WŁAŚCIWOŚCI KOMISARZA WYBORCZEGO

1. Komisarz wyborczy przesyła do Państwowej Komisji Wyborczej dane z protokołów głosowania w obwodach otrzymanych z obwodowych komisji do spraw referendum na obszarze jego właściwości, przy wykorzystaniu sieci elektronicznego przekazywania danych.

2. Transmisji danych, o których mowa w pkt 1, komisarz wyborczy dokonuje po wprowadzeniu do systemu informatycznego, wspomagającego komisarza wyborczego, danych z 10% protokołów głosowania w obwodach z obszaru właściwości komisarza.

Kolejne transmisje danych dokonywane są nie rzadziej niż:

1) po wprowadzeniu do systemu informatycznego - po zakończeniu poprzedniej transmisji - danych z kolejnych 10% protokołów głosowania w obwodach;

2) co 60 minut.

3. Niezwłocznie po sporządzeniu protokołu głosowania na obszarze właściwości komisarza wyborczego dane z protokołu przekazywane są do Państwowej Komisji Wyborczej w sposób określony w pkt 1.

4. Przy transmisji danych do Państwowej Komisji Wyborczej mogą być obecni mężowie zaufania.

5. Po wykonaniu czynności, o których mowa w pkt 1 i 3, komisarz wyborczy przekazuje do Państwowej Komisji Wyborczej telefaksem pod wskazany numer jeden egzemplarz protokołu głosowania na obszarze jego właściwości. Każda strona protokołu powinna być oznaczona pieczęcią komisarza wyborczego.

6. Jeżeli protokół zawiera dodatkowe załączniki z uwagami mężów zaufania, a także stanowisko komisarza wyborczego odnośnie do wniesionych uwag, dokumenty te należy również przekazać Państwowej Komisji Wyborczej w trybie określonym w pkt 5.

7. Po dokonaniu czynności, o których mowa w pkt 5 i 6, komisarz wyborczy lub upoważniony przez niego pracownik delegatury Krajowego Biura Wyborczego dostarcza do Państwowej Komisji Wyborczej następujące dokumenty, zwane dalej "dokumentacją":

1) protokół głosowania na obszarze właściwości komisarza wyborczego;

2) załączniki do protokołu;

3) sporządzone przez komisarza wyborczego zbiorcze zestawienie zarzutów zgłoszonych do obwodowych komisji do spraw referendum zarówno przez mężów zaufania, jak i przez członków komisji obwodowych wraz ze stanowiskiem komisji obwodowych oraz własnym;

4) dyskietki bądź inne nośniki informatyczne zawierające dane z protokołów głosowania w obwodach oraz protokołu głosowania na obszarze właściwości komisarza wyborczego, zarejestrowane w systemie informatycznym wspomagającym komisarza wyborczego.

8. Dokumentację przekazuje się w kopertach zaklejonych i opieczętowanych na wszystkich złączach.

9. Dokumentacja dostarczana jest najdogodniejszym (umożliwiającym najszybsze dostarczenie) środkiem transportu.

10. Sposób zabezpieczenia dokumentacji podczas transportu komisarz wyborczy ustala z właściwym komendantem jednostki Policji.

11. Przyjęcie dokumentacji od komisarza wyborczego następuje w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

12. Pozostałe dokumenty z przeprowadzonego referendum przekazuje się na przechowanie dyrektorowi właściwej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Zmiany w prawie

Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.2003.28.393

Rodzaj: Uchwała
Tytuł: Tryb przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego.
Data aktu: 26/05/2003
Data ogłoszenia: 30/05/2003
Data wejścia w życie: 26/05/2003