Sprawozdawczość organów państwowych w zakresie prowadzonych postępowań przygotowawczych.

ZARZĄDZENIE
PROKURATORA GENERALNEGO POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
z dnia 22 grudnia 1986 r.
w sprawie sprawozdawczości organów państwowych w zakresie prowadzonych postępowań przygotowawczych.

Na podstawie art. 4 i art. 17 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r. o statystyce państwowej (Dz. U. Nr 7, poz. 58) oraz w związku z art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o Prokuraturze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (Dz. U. Nr 31, poz. 138) - w uzgodnieniu z Prezesem Głównego Urzędu Statystycznego zarządza się, co następuje:
§  1.
Wprowadza się obowiązek sporządzania rocznych sprawozdań statystycznych z działalności dochodzeniowej prowadzonej przez:
1)
urzędy celne - na formularzu o symbolu PG-02 - sprawozdanie z dochodzeń prowadzonych przez urzędy celne w sprawach o przestępstwa należące do orzecznictwa sądów powszechnych,
2)
okręgowe inspektoraty Państwowej Inspekcji Handlowej - na formularzu o symbolu PG-03 - sprawozdanie z dochodzeń prowadzonych przez organy Państwowej Inspekcji Handlowej w sprawach o przestępstwa należące do orzecznictwa sądów powszechnych,
3)
urzędy i izby skarbowe - na formularzu o symbolu PG-04 - sprawozdanie z dochodzeń prowadzonych przez urzędy i izby skarbowe w sprawach o przestępstwa skarbowe należące do orzecznictwa sądów powszechnych,
4)
okręgowe urzędy miar i jakości - na formularzu o symbolu PG-05 - sprawozdanie z dochodzeń prowadzonych przez organy podległe Polskiemu Komitetowi Normalizacji, Miar i Jakości w sprawach o przestępstwa należące do orzecznictwa sądów powszechnych,
5)
państwowych inspektorów sanitarnych Państwowej Inspekcji Sanitarnej - na formularzu o symbolu PG-06 - sprawozdanie z dochodzeń prowadzonych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w sprawach o przestępstwa należące do orzecznictwa sądów powszechnych.
§  2.
Sprawozdania statystyczne, o których mowa w § 1, sporządza się i przekazuje w terminie do dnia 20 stycznia każdego roku odpowiednio do:
1)
Głównego Urzędu Ceł - na formularzu PG-02,
2)
Państwowej Inspekcji Handlowej - na formularzu PG-03,
3)
Ministerstwa Finansów - na formularzu PG-04,
4)
Polskiego Komitetu Normalizacji, Miar i Jakości - na formularzu PG-05,
5)
Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej - na formularzu PG-06.
§  3.
1.
Urzędy skarbowe są obowiązane przesyłać sprawozdania do izb skarbowych, a państwowi inspektorzy sanitarni - do państwowych wojewódzkich inspektorów sanitarnych - w terminie do dnia 15 stycznia. Izby skarbowe oraz państwowi wojewódzcy inspektorzy sanitarni, po skompletowaniu i dołączeniu sprawozdań ze swojej działalności, są obowiązani przesyłać je odpowiednio do Ministerstwa Finansów lub Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej - w terminie określonym w § 2.
2.
Główny Urząd Ceł, Państwowa Inspekcja Handlowa, Ministerstwo Finansów, Polski Komitet Normalizacji, Miar i Jakości oraz Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej sporządzają sprawozdania zbiorcze i przekazują je w terminie do dnia 31 stycznia każdego roku Prokuraturze Generalnej.
3.
W terminie określonym w ust. 2 sprawozdanie zbiorcze z dochodzeń prowadzonych przez okręgowe zarządy lasów państwowych, nadleśnictwa państwowe i parki narodowe w sprawach o przestępstwa należące do właściwości sądów powszechnych przekazuje również Prokuraturze Generalnej Ministerstwo Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej, według uzgodnionego z Prokuraturą Generalną wzoru stanowiącego dział 4 resortowego "Rocznego sprawozdania z ochrony lasów i parków narodowych przed szkodnictwem" o symbolu RLŻ-58.
§  4.
Sposób opracowywania sprawozdań według formularzy sprawozdań określają objaśnienia do poszczególnych formularzy.
§  5.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1987 r.

(Formularze statystyczne, o których mowa w zarządzeniu,

o symbolach PG-02, PG-03, PG-05, PG-06 zarejestrowane

w Głównym Urzędzie Statystycznym pod kolejnymi numerami

rejestru: IX/105/2, IX/105/3, IX/105/4, IX/105/5, IX/105/6,

są udostępnione właściwym organom przez Prokuraturę Generalną

na podstawie indywidualnych zamówień).

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1987.1.7

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Sprawozdawczość organów państwowych w zakresie prowadzonych postępowań przygotowawczych.
Data aktu: 22/12/1986
Data ogłoszenia: 22/01/1987
Data wejścia w życie: 22/01/1987, 01/01/1987