Zmiana rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji w aktach osobowych funkcjonariuszy Służby Więziennej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 14 grudnia 2018 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia dokumentacji w aktach osobowych funkcjonariuszy Służby Więziennej

Na podstawie art. 43 ust. 2 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1542, 1669 i 2245) zarządza się, co następuje:
§  1. 
W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 lipca 2010 r. w sprawie prowadzenia dokumentacji w aktach osobowych funkcjonariuszy Służby Więziennej (Dz. U. poz. 956) wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 2:
a)
w ust. 2 pkt 1 otrzymuje brzmienie:

"1) dyrektora okręgowego Służby Więziennej, Rektora - Komendanta uczelni Służby Więziennej, Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, komendanta ośrodka szkolenia Służby Więziennej oraz komendanta ośrodka doskonalenia kadr Służby Więziennej bezpośrednio podległego Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej, które prowadzi się w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej;",

b)
po ust. 4 dodaje się ust. 4a i 4b w brzmieniu:

"4a. W przypadku oddelegowania funkcjonariusza do pełnienia służby poza Służbą Więzienną w kraju lub poza granicami państwa jego akta osobowe niezwłocznie przekazuje się do Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

4b. W przypadku oddelegowania funkcjonariusza do wykonywania zadań służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości jego akta osobowe prowadzi jednostka organizacyjna, w której pełnił on służbę przed oddelegowaniem.";

2)
w § 6:
a)
w ust. 2 pkt 2 i 3 otrzymują brzmienie:

"2) oświadczenie kandydata o zdolności do przystąpienia do testu sprawności fizycznej oraz wynik testu sprawności fizycznej kandydata do służby;

3) orzeczenie właściwej komisji lekarskiej o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej;",

b)
uchyla się ust. 4;
3)
w § 7:
a)
ust. 2 otrzymuje brzmienie:

"2. W karcie przebiegu służby funkcjonariusza w Służbie Więziennej odnotowuje się każdą zmianę stosunku służbowego funkcjonariusza oraz zmianę składników jego uposażenia, mianowanie na stopnie służbowe, nadanie odznaczeń, otrzymanie wyróżnienia, dane dotyczące ukończonych studiów i studiów podyplomowych na uczelni Służby Więziennej, zakończonego szkolenia wstępnego, zawodowego i specjalistycznego oraz doskonalenia zawodowego funkcjonariusza.",

b)
w ust. 3 pkt 3 otrzymuje brzmienie:

"3) dokumenty dotyczące studiów i studiów podyplomowych na uczelni Służby Więziennej, szkolenia wstępnego, zawodowego i specjalistycznego oraz doskonalenia zawodowego funkcjonariusza;";

4)
w załączniku nr 2 do rozporządzenia tabela "Szkolenie i doskonalenie zawodowe" otrzymuje brzmienie:

STUDIA I STUDIA PODYPLOMOWE NA UCZELNI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ,

SZKOLENIE I DOSKONALENIE ZAWODOWE

Rodzaj kształcenia:

studia i studia podyplomowe na uczelni Służby Więziennej, szkolenia wstępne, zawodowe i specjalistyczne, doskonalenie zawodowe

Miejsce i okres odbywania Podpis osoby dokonującej wpisu
§  2. 
1. 
Dotychczasowe druki karty przebiegu służby część II będące w dyspozycji kierowników jednostek organizacyjnych Służby Więziennej mogą być wykorzystywane do czasu wyczerpania zapasów, pod warunkiem odręcznego wpisania w tytule tabeli "Szkolenie i doskonalenie zawodowe" oraz w treści tytułu kolumny pierwszej tej tabeli brzmienia nadanego tytułowi tabeli oraz tytułowi kolumny pierwszej tej tabeli w § 1 w pkt 4 niniejszego rozporządzenia.
2. 
Karty przebiegu służby część II prowadzone w dniu wejścia w życie rozporządzenia wykorzystuje się do czasu zakończenia ich prowadzenia, zachowując ciągłość dotychczasowej numeracji.
§  3. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2018.2397

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zmiana rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji w aktach osobowych funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Data aktu: 14/12/2018
Data ogłoszenia: 21/12/2018
Data wejścia w życie: 01/01/2019