Wzór sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ENERGII 1
z dnia 15 maja 2017 r.
w sprawie wzoru sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu

Na podstawie art. 43d ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220 i 791) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Określa się wzór sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu, stanowiący załącznik do rozporządzenia.
§  2. 
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

WZÓR

SPRAWOZDANIE

O RODZAJACH ORAZ ILOŚCI WYTWORZONYCH, PRZYWIEZIONYCH I WYWIEZIONYCH PALIW CIEKŁYCH, A TAKŻE ICH PRZEZNACZENIU\

ZA MIESIĄC _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ROK _ _ _ _ _

wzór

OBJAŚNIENIA

OBJAŚNIENIA OGÓLNE

1. Przedsiębiorstwa energetyczne posiadające koncesję na wytwarzanie paliw ciekłych lub koncesję na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą oraz podmioty przywożące składają na podstawie art. 43d ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220, z późn. zm.) - Prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki, Prezesowi Agencji Rezerw Materiałowych, ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych oraz ministrowi właściwemu do spraw energii miesięczne sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych oraz o ich przeznaczeniu.

2. Sprawozdanie składa się w terminie 20 dni od dnia zakończenia miesiąca, którego dotyczy sprawozdanie.

3. Niewypełnienie któregokolwiek z pól, w którym wymagana jest wartość liczbowa, jest równoznaczne z wpisaniem wartości "zero" (0).

4. Przedsiębiorstwo energetyczne posiadające różne koncesje oraz wpis do rejestru składa jedno sprawozdanie.

5. Wielkości odnoszące się do jednostek objętości lub masy należy wpisywać z dokładnością do trzech miejsc po przecinku.

OBJAŚNIENIA SZCZEGÓŁOWE

1. W polu 1 wpisuje się Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) nadany w Polsce podmiotowi składającemu sprawozdanie.

2. Pole 2 fakultatywnie wypełnia organ przyjmujący sprawozdanie przez ewentualne nadanie przedsiębiorstwu energetycznemu składającemu sprawozdanie indywidualnego numeru.

3. Należy wpisać, za jaki miesiąc i rok składane jest sprawozdanie, oraz znakiem "X" oznaczyć odpowiednio złożenie sprawozdania lub korekta sprawozdania.

Część  A. 

OZNACZENIE PRZEDSIĘBIORCY ENERGETYCZNEGO ALBO PODMIOTU PRZYWOŻĄCEGO

1. Znakiem "X" należy zaznaczyć odpowiednio, czy sprawozdanie składa przedsiębiorca energetyczny czy podmiot przywożący. W przypadku przedsiębiorcy energetycznego, który jest równocześnie podmiotem przywożącym, zaznacza się obie informacje.

2. W poz. A1 należy wpisać pełną nazwę przedsiębiorstwa energetycznego albo podmiotu przywożącego.

3. W poz. A2, A3, A4 i A5 należy wpisać (jeżeli posiada) odpowiednio: regon, pesel, rodzaje i numery koncesji (dotyczących paliw ciekłych), wpis do rejestru podmiotów przywożących.

4. W poz. A6 należy wpisać wyszczególnione w tabeli dane. W przypadku przedsiębiorcy zagranicznego, który prowadzi działalność na terytorium RP w ramach oddziału z siedzibą na terytorium RP utworzonego na warunkach i zasadach określonych w ustawie z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1829, z późn. zm.), należy wpisać ww. dane dotyczące oddziału. Przedsiębiorcy nie wypełniają poz. A3. Podmioty przywożące niebędące przedsiębiorcami nie wypełniają poz. A2.

Część  B. 

ILOŚĆ WYTWORZONYCH, PRZYWIEZIONYCH ORAZ WYWIEZIONYCH PALIW CIEKŁYCH

- Kolumna 14: w poszczególnych wierszach należy wpisać kody CN wytworzonych, przywiezionych lub wywiezionych paliw ciekłych,

- Kolumna 15: należy w poszczególnych wierszach wpisać ilość wytworzonych paliw z podziałem odpowiednio na ilość paliw przeznaczonych do sprzedaży - w kolumnie 15a oraz na ilość paliw przeznaczonych na wszystkie inne cele - w kolumnie 15b. W przypadku podmiotów przywożących lub w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie wytwarza danego rodzaju paliwa, należy wpisać "-",

- Kolumna 16: należy w poszczególnych wierszach wpisać ilość przywiezionych paliw z podziałem odpowiednio na ilość paliw przeznaczonych do sprzedaży - w kolumnie 16a oraz na ilość paliw przeznaczonych na wszystkie inne cele - w kolumnie 16b. W przypadku nieprzywożenia danego rodzaju paliwa należy wpisać "-",

- Kolumna 17: należy w poszczególnych wierszach wpisać ilość wywiezionych paliw z podziałem odpowiednio na ilość paliw przeznaczonych do sprzedaży - w kolumnie 17a oraz na ilość paliw przeznaczonych na wszystkie inne cele-w kolumnie 17b. W przypadku niewywożenia danego rodzaju paliwa należy wpisać "-",

- Pole 18: w przypadku działania przez pełnomocnika - pełnomocnictwo wraz z dokumentem potwierdzającym dokonanie opłaty skarbowej za złożone pełnomocnictwo. W przypadku przedsiębiorcy zagranicznego - dokument potwierdzający, iż osoba działająca w jego imieniu jest skutecznie umocowana i uprawniona do reprezentacji zgodnie z prawem właściwym określonym w odrębnych przepisach.

Część  D. 

PODPIS OSOBY UPRAWNIONEJ DO ZŁOŻENIA SPRAWOZDANIA

- Pole 19: imię i nazwisko osoby uprawnionej do składania sprawozdania,

- Pole 20: numer telefonu do osoby uprawnionej do składania sprawozdania,

- Pole 21: data sporządzenia sprawozdania i podpis osoby uprawnionej do składania sprawozdania.

1 Minister Energii kieruje działem administracji rządowej - energia, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Energii (Dz. U. poz. 2087).

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2017.1011

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór sprawozdania o rodzajach oraz ilości wytworzonych, przywiezionych i wywiezionych paliw ciekłych, a także ich przeznaczeniu.
Data aktu: 15/05/2017
Data ogłoszenia: 24/05/2017
Data wejścia w życie: 01/06/2017