Przeprowadzanie postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów na strażników Straży Marszałkowskiej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH 1
z dnia 28 kwietnia 2014 r.
w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów na strażników Straży Marszałkowskiej

Na podstawie art. 127a ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. z 2014 r. poz. 170 i 502) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa:
1)
tryb przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów na strażników Straży Marszałkowskiej, zwanego dalej "postępowaniem kwalifikacyjnym";
2)
zakres i sposób przeprowadzania testu sprawności fizycznej kandydatów na strażników Straży Marszałkowskiej;
3)
sposób sprawdzania wymogów posiadania obywatelstwa polskiego, korzystania z pełni praw publicznych i niekaralności za popełnienie przestępstwa wobec kandydatów na strażników Straży Marszałkowskiej.
§  2.
Na postępowanie kwalifikacyjne składa się ogół czynności zmierzających do nawiązania stosunku pracy z osobą ubiegającą się o zatrudnienie w Kancelarii Sejmu na stanowisku strażnika Straży Marszałkowskiej, zwaną dalej "kandydatem".
§  3.
Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi Kancelaria Sejmu.
§  4.
1.
W trakcie postępowania kwalifikacyjnego:
1)
kandydat składa następujące dokumenty:
a)
wypełniony kwestionariusz osobowy, o którym mowa w art. 127a ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu,
b)
kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
c)
kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub w służbie,
d)
kserokopie dokumentów poświadczających dopuszczenie do posiadania broni palnej lub poświadczających posiadanie kwalifikacji pożarniczych uzyskanych na podstawie ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1340 i 1351 oraz z 2014 r. poz. 502),
e)
dwie aktualne fotografie;
2)
przeprowadza się rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem;
3)
przeprowadza się test sprawności fizycznej;
4)
ustala się zdolność psychiczną kandydata do pracy w Straży Marszałkowskiej;
5)
sprawdza się prawdziwość danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydata, przez porównanie ich z danymi zawartymi we właściwych ewidencjach, rejestrach i kartotekach;
6)
ustala się zdolność fizyczną kandydata do pracy w Straży Marszałkowskiej.
2.
Kandydat może również złożyć w Kancelarii Sejmu kserokopie dokumentów potwierdzających jego dodatkowe umiejętności, kwalifikacje i osiągnięcia zawodowe oraz naukowe, a także opinie polecające kandydata.
§  5.
Komórka organizacyjna Kancelarii Sejmu właściwa w sprawach osobowych przegląda dokumenty, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, sprawdza ich kompletność oraz prawdziwość zawartych w nich danych. Dokumenty niekompletne lub zawierające informacje nieprawdziwe są odrzucane.
§  6.
1.
Rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem przeprowadza Komendant Straży Marszałkowskiej lub zastępca Komendanta Straży Marszałkowskiej i pracownik komórki, o której mowa w § 5.
2.
W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej:
1)
kandydat okazuje oryginały dokumentów, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 lit. b-d i ust. 2, oraz przedstawia do wglądu książeczkę wojskową, jeżeli jest objęty ewidencją wojskową;
2)
kandydat udziela wyjaśnień dotyczących danych zawartych w złożonych dokumentach, a także może przedstawić swoje doświadczenie zawodowe;
3)
osoby wymienione w ust. 1 informują kandydata o specyfice pracy w Straży Marszałkowskiej, a także oceniają jego umiejętność autoprezentacji i nawiązywania kontaktów oraz formułowania wypowiedzi, motywację do pracy i prezencję.
3.
W wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, o której mowa w ust. 2, zostają wyłonieni kandydaci, którzy zostają dopuszczeni do dalszego udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.
4.
Rozmowa kwalifikacyjna jest kontynuowana z kandydatami, którzy uzyskali pozytywny wynik w dalszych etapach postępowania, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 3 i 4.
5.
Przeprowadzając rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami, o których mowa w ust. 4, ocenia się w szczególności: umiejętność skutecznego komunikowania się kandydata z innymi osobami, jego motywację do podjęcia zatrudnienia na stanowisku strażnika Straży Marszałkowskiej i umiejętność autoprezentacji, a także ustala się warunki zatrudnienia w Kancelarii Sejmu.
§  7.
1.
Test sprawności fizycznej kandydata przeprowadza zespół do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej, powoływany przez Szefa Kancelarii Sejmu, zwany dalej "zespołem".
2.
W skład zespołu wchodzą:
1)
Komendant Straży Marszałkowskiej lub zastępca Komendanta Straży Marszałkowskiej;
2)
strażnicy Straży Marszałkowskiej lub inne osoby posiadające kwalifikacje zawodowe nauczyciela wychowania fizycznego lub inne odpowiednie kwalifikacje z zakresu szkolenia fizycznego.
3.
Funkcję przewodniczącego zespołu pełni Komendant Straży Marszałkowskiej albo zastępca Komendanta Straży Marszałkowskiej.
§  8.
1.
W trakcie przeprowadzania testu sprawności fizycznej kandydata może być obecna osoba posiadająca kwalifikacje do udzielania pomocy medycznej.
2.
Jeżeli w trakcie przeprowadzania testu sprawności fizycznej kandydata nie jest obecna osoba posiadająca kwalifikacje do udzielania pomocy medycznej, przewodniczący zespołu zapewnia łączność pomiędzy członkami zespołu a podmiotem udzielającym pomocy medycznej.
§  9.
1.
Test sprawności fizycznej kandydata przeprowadza się w terminie i miejscu wyznaczonych przez Komendanta Straży Marszałkowskiej.
2.
O terminie i miejscu przeprowadzenia testu sprawności fizycznej Kancelaria Sejmu zawiadamia kandydata nie później niż 3 dni przed dniem jego przeprowadzenia.
§  10.
1.
Test sprawności fizycznej kandydata polega na wykonaniu w ciągu jednego dnia czterech prób sprawnościowych:
1)
próby 1 do oceny siły eksplozywnej: rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze:
a)
2 kg dla kobiet,
b)
3 kg dla mężczyzn;
2)
próby 2 do oceny siły mięśni brzucha: z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez 30 sekund;
3)
próby 3 do oceny szybkości i koordynacji ruchowej: bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie;
4)
próby 4 do oceny wytrzymałości: bieg na dystansie:
a)
800 m dla kobiet,
b)
1000 m dla mężczyzn.
2.
Opis wykonywania prób sprawnościowych, o których mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  11.
1.
Wyniki uzyskane z prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1, są oceniane na podstawie norm ustalonych w zależności od płci i wieku kandydata. Normy wyników uzyskanych z prób sprawnościowych określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2.
Ustala się następujące grupy wiekowe kandydatów:
1)
grupa I - do 29 lat;
2)
grupa II - od 30 do 39 lat;
3)
grupa III - od 40 do 49 lat;
4)
grupa IV - od 50 lat.
3.
Grupę wiekową, o której mowa w ust. 2, ustala się na podstawie roku urodzenia, bez uwzględniania dnia i miesiąca.
§  12.
Przed przystąpieniem do testu sprawności fizycznej kandydata zapoznaje się z celem i zakresem tego testu oraz ze sposobem jego przeprowadzania i oceniania.
§  13.
1.
Ocenę z testu sprawności fizycznej kandydata wystawia się na podstawie średniej arytmetycznej ocen uzyskanych z prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1.
2.
Z testu sprawności fizycznej kandydata wystawia się ocenę końcową:
1)
6 - wyróżniającą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 5,51 do 6,00;
2)
5 - bardzo dobrą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 4,51 do 5,50;
3)
4 - dobrą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 3,51 do 4,50;
4)
3 - poprawną, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 2,51 do 3,50;
5)
2 - dopuszczającą, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi od 2,0 do 2,50;
6)
1 - niedostateczną, jeżeli średnia arytmetyczna ocen wynosi poniżej 2,0.
§  14.
Kandydat nie zalicza testu sprawności fizycznej w przypadku:
1)
otrzymania oceny końcowej niedostatecznej;
2)
nieprzystąpienia do wszystkich prób sprawnościowych, o których mowa w § 10 ust. 1;
3)
otrzymania oceny niedostatecznej z więcej niż jednej próby sprawnościowej, o której mowa w § 10 ust. 1.
§  15.
1.
Zespół sporządza:
1)
protokół przeprowadzenia testu sprawności fizycznej kandydatów wraz z wynikami i ocenami uzyskanymi przez kandydatów, którzy przystąpili do testu;
2)
zestawienie ocen końcowych uzyskanych przez kandydatów.
2.
Protokół i zestawienie ocen końcowych, o których mowa w ust. 1, przechowuje się w komórce, o której mowa w § 5.
3.
Wzór protokołu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia.
4.
Wzór zestawienia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, stanowi załącznik nr 4 do rozporządzenia.
§  16.
Ustalenie zdolności psychicznej do pracy w Straży Marszałkowskiej następuje na podstawie orzeczenia wydanego w trybie określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 127a ust. 7 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu.
§  17.
Ustalenie zdolności fizycznej do pracy w Straży Marszałkowskiej następuje na podstawie orzeczenia wydanego po przeprowadzeniu badań, o których mowa w art. 229 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.).
§  18.
Przed rozpoczęciem każdego etapu postępowania kwalifikacyjnego kandydat okazuje dokument potwierdzający jego tożsamość.
§  19.
1.
Negatywny wynik uzyskany przez kandydata w którymkolwiek z etapów postępowania kwalifikacyjnego powoduje odstąpienie przez Kancelarię Sejmu od prowadzenia dalszego postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do tego kandydata.
2.
Nieprzystąpienie przez kandydata do któregokolwiek z etapów postępowania kwalifikacyjnego jest równoznaczne z uzyskaniem negatywnego wyniku w tym etapie postępowania kwalifikacyjnego.
§  20.
Osoby wymienione w § 6 ust. 1 dokonują oceny wyników uzyskanych przez kandydata w poszczególnych etapach postępowania kwalifikacyjnego i przygotowują wykaz kandydatów do zatrudnienia na stanowisku strażnika Straży Marszałkowskiej.
§  21.
Sprawdzenia wymogów posiadania obywatelstwa polskiego, korzystania z pełni praw publicznych i niekaralności za popełnienie przestępstwa dokonuje się przez analizę okazanych dokumentów i danych zawartych w zbiorach prowadzonych przez organy władzy publicznej, w szczególności w Krajowym Rejestrze Karnym i Powszechnym Elektronicznym Systemie Ewidencji Ludności.
§  22.
1.
Postępowanie kwalifikacyjne kończy się przedstawieniem Szefowi Kancelarii Sejmu wykazu, o którym mowa w § 20, wraz z dokumentami, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, zgromadzonymi w postępowaniu kwalifikacyjnym i podjęciem decyzji w sprawie zatrudnienia na stanowisku strażnika Straży Marszałkowskiej.
2.
Kandydata, który uczestniczył w rozmowie kwalifikacyjnej, o której mowa w § 6 ust. 4, zawiadamia się o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego i decyzji, o której mowa w ust. 1.
§  23.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2014 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

OPIS WYKONYWANIA PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KANDYDATA

I.

 PRÓBA 1:

RZUT OBURĄCZ ZNAD GŁOWY DO PRZODU PIŁKĄ LEKARSKĄ O CIĘŻARZE 2 KG DLA KOBIET, 3 KG DLA MĘŻCZYZN:

Sprzęt:

piłki lekarskie 2 i 3 kg, kreda, taśma do wykonywania pomiarów.

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju i obuwiu sportowym.

Kandydat przyjmuje postawę rozkroczną, przodem do kierunku rzutu. Stopy są ułożone równolegle do siebie przed linią rzutu, piłka jest trzymana oburącz z tyłu głowy. Kandydat wykonuje rzut znad głowy do przodu piłką lekarską. Podczas wykonywania rzutu można wspiąć się na palce lub wykonać podskok. W trakcie rzutu i po rzucie nie można przekroczyć linii rzutu ani podeprzeć się rękoma za linią rzutu.

Wynik:

Długość rzutu ustala się na podstawie przygotowanych uprzednio pomiarów, wykonanych z dokładnością do 0,5 m i oznaczonych przy użyciu kredy. Wynik próby podaje się, zaokrąglając pomiar w dół (np. rzut o długości od 7,0 m do 7,49 m oznacza wynik 7,0 m, natomiast o długości od 7,5 m do 7,99 m oznacza wynik 7,5 m). Kandydat ma prawo wykonać dwa rzuty. Do oceny brany jest lepszy wynik.

II.

 PRÓBA 2:

Z LEŻENIA TYŁEM SKŁONY TUŁOWIA W PRZÓD PRZEZ 30 SEKUND:

Sprzęt:

stoper, materace gimnastyczne.

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju sportowym i bez obuwia. Do wykonania próby sprawnościowej niezbędna jest pomoc drugiej osoby.

Kandydat w leżeniu na plecach ugina nogi w kolanach pod kątem zbliżonym do prostego, stopy rozstawia na szerokość bioder i w taki sposób, aby całą powierzchnią dotykały podłoża, dłonie splata palcami i układa pod głową. Osoba pomagająca kandydatowi klęka przy stopach kandydata i stabilizuje ich położenie, przenosząc na stopy kandydata środek ciężkości ciała, używając dłoni i ramion jako dźwigni kostnej. Kandydat wykonuje cykle ruchowe polegające na wykonywaniu skłonów tułowia w przód, dotykaniu dwoma łokciami kolan i natychmiastowym powracaniu do leżenia tyłem w taki sposób, aby splecione palce dłoni dotknęły podłoża. Podczas wykonywania próby sprawnościowej nie można unosić bioder.

Wynik:

Wynik próby sprawnościowej stanowi liczba prawidłowo wykonanych w czasie 30 sekund skłonów tułowia w przód z leżenia tyłem.

III.

 PRÓBA 3:

BIEG ZE ZMIANAMI KIERUNKÓW PO TZW. KOPERCIE:

Sprzęt:

stoper, taśma do wykonywania pomiarów, kreda, pięć stojaków o wysokości co najmniej 160 cm.

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju i obuwiu sportowym. Trasa biegu, linia startu i mety, a także obrysy podstaw stojaków powinny być oznakowane przy użyciu kredy. Sposób oznakowania trasy oraz schemat rozstawienia stojaków określa rysunek.

Kandydat biegnie, pokonując w określony sposób trzykrotnie bez przerwy i w jak najkrótszym czasie dystans po tzw. kopercie o wymiarach 3 x 5 metrów, omijając stojaki w kolejności A - B - E - C - D - E - A, zgodnie ze schematem rozstawienia stojaków przedstawionym na rysunku. Podczas omijania stojaka można go dotknąć lub pchnąć; próba jest przerywana w przypadku przewrócenia stojaka. Podczas omijania stojaka "A" kandydat jest informowany: "jeszcze dwa razy..... jeszcze jeden raz". Po trzecim cyklu przekroczenie linii mety powoduje zatrzymanie mierzenia czasu. W przypadku przewrócenia stojaka kandydat ma prawo do powtórzenia próby sprawnościowej.

Wynik:

Wynik próby sprawnościowej stanowi czas, w którym kandydat trzykrotnie bez przerwy pokonał dystans po tzw. kopercie o wymiarach 3 x 5 metrów. Należy go ustalać z dokładnością do 0,1 sekundy.

wzór

Sposób oznakowania trasy i schemat rozstawienia stojaków

IV.

 PRÓBA 4:

BIEG NA DYSTANSIE 800 METRÓW DLA KOBIET I 1000 METRÓW DLA MĘŻCZYZN:

Sprzęt:

stoper, taśma do wykonywania pomiarów.

Wykonanie:

Kandydat wykonuje próbę sprawnościową w stroju i obuwiu sportowym.

Kandydat biegnie po wyznaczonej trasie i pokonuje dystans w jak najkrótszym czasie. Trasa biegu musi przebiegać po płaskim terenie.

Wynik:

Wynik próby sprawnościowej stanowi czas, w którym kandydat pokonał dystans. Należy go ustalać z dokładnością do 1 sekundy, zaokrąglając pomiar w górę (np. czas 3 minuty i 25,2 sekundy oznacza wynik 3 minuty i 26 sekund).

ZAŁĄCZNIK Nr  2

TABELA A. NORMY WYNIKÓW UZYSKANYCH Z PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH - KOBIETY

Lp. RODZAJ PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ JEDNOSTKA POMIARU GRUPA WIEKOWA WYNIK UZYSKANY NA OCENĘ
6 5 4 3 2 1
1 Próba 1:

rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 2 kg

[metr] I (do 29 lat) 9,5 i więcej 9,0 8,0 7,0 5,5 *
II (30-39 lat) 9,0 i więcej 8,5 7,5 6,5 5,0 *
III (40-49 lat) 7,5 i więcej 7,0 6,0 5,0 4,0 *
IV (od 50 lat) 6,5 i więcej 6,0 5,0 4,0 3,0 *
2 Próba 2:

z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez 30 sekund

[liczba powtórzeń] I (do 29 lat) 29 i więcej 27 24 21 18 *
II (30-39 lat) 27 i więcej 25 22 19 16 *
III (40-49 lat) 24 i więcej 22 19 16 13 *
IV (od 50 lat) 22 i więcej 18 15 13 10 *
3 Próba 3:

bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie

[sekunda] I (do 29 lat) 24,9 i mniej 25,6 27,0 28,4 31,0 *
II (30-39 lat) 26,4 i mniej 27,1 28,5 29,9 33,0 *
III (40-49 lat) 27,9 i mniej 28,6 30,0 31,4 35,0 *
IV (od 50 lat) 29,0 i mniej 30,0 32,0 35,0 39,0 *
4 Próba 4:

bieg na dystansie 800 m

[minuta; sekunda] I (do 29 lat) 3;15,0 i mniej 3;25,0 3;40,0 3;55,0 4;10,0 *
II (30-39 lat) 3;35,0 i mniej 3;45,0 4;00,0 4;15,0 4;30,0 *
III (40-49 lat) 4;00,0 i mniej 4;10,0 4;25,0 4;40,0 4;55,0 *
IV (od 50 lat) 4;25,0 i mniej 4;40,0 4;55,0 5;30,0 6;00,0 *
* Uzyskany wynik - poniżej określonego w rubryce z oceną "2".

TABELA B. NORMY WYNIKÓW UZYSKANYCH Z PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH - MĘŻCZYŹNI

Lp. RODZAJ PRÓBY SPRAWNOŚCIOWEJ JEDNOSTKA POMIARU GRUPA WIEKOWA WYNIK UZYSKANY NA OCENĘ
6 5 4 3 2 1
1 Próba 1:

rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 3 kg

[metr] I (do 29 lat) 11,5 i więcej 11,0 10,0 9,0 7,5 *
II (30-39 lat) 11,0 i więcej 10,5 9,5 8,5 6,5 *
III (40-49 lat) 10,0 i więcej 9,5 8,5 7,5 6,0 *
IV (od 50 lat) 9,0 i więcej 8,5 7,5 6,0 5,0 *
2 Próba 2:

z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez 30 sekund

[liczba powtórzeń] I (do 29 lat) 32 i więcej 30 27 23 19 *
II (30-39 lat) 29 i więcej 27 24 20 16 *
III (40-49 lat) 26 i więcej 23 19 15 13 *
IV (od 50 lat) 24 i więcej 21 17 14 10 *
3 Próba 3:

bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie

[sekunda] I (do 29 lat) 23,5 i mniej 24,0 25,0 26,0 27,0 *
II (30-39 lat) 24,0 i mniej 24,5 25,5 26,5 27,5 *
III (40-49 lat) 24,7 i mniej 25,2 26,2 27,2 28,2 *
IV (od 50 lat) 26,2 i mniej 27,2 28,5 29,0 30,0 *
4 Próba 4:

bieg na dystansie 1000 m

[minuta; sekunda] I (do 29 lat) 3;30,0 i mniej 3;40,0 3;55,0 4;15,0 4;35,0 *
II (30-39 lat) 3;45,0 i mniej 3;55,0 4;10,0 4;25,0 4;55,0 *
III (40-49 lat) 4;15,0 i mniej 4;25,0 4;40,0 4;55,0 5;30,0 *
IV (od 50 lat) 4;35,0 i mniej 4;55,0 5;30,0 5;55,0 6;30,0 *

* Uzyskany wynik - poniżej określonego w rubryce z oceną "2".

ZAŁĄCZNIK Nr  3

WZÓR

PROTOKÓŁ NR .......

Zespół do przeprowadzenia

testu sprawności fizycznej

PRZEPROWADZENIA TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KANDYDATÓW

WRAZ Z WYNIKAMI I OCENAMI UZYSKANYMI W DNIU ..........................

PRZEZ KANDYDATÓW DO PRACY W STRAŻY MARSZAŁKOWSKIEJ

W dniu ................ Szef Kancelarii Sejmu powołał zespół do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej kandydatów do pracy w Straży Marszałkowskiej.

Zespół funkcjonował w dniach .................. .

Test sprawności fizycznej polegał na wykonaniu w ciągu jednego dnia czterech prób sprawnościowych:

Próba 1: rzut oburącz znad głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 2 kg dla kobiet i 3 kg dla mężczyzn.

Próba 2: z leżenia tyłem skłony tułowia w przód przez 30 sekund.

Próba 3: bieg ze zmianami kierunków po tzw. kopercie.

Próba 4: bieg na dystansie 800 m dla kobiet i 1000 m dla mężczyzn.

Niżej wymienieni kandydaci uzyskali następujące wyniki i oceny:

KOBIETY - I GRUPA WIEKOWA (DO 29 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

KOBIETY - II GRUPA WIEKOWA (30 - 39 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

KOBIETY - III GRUPA WIEKOWA (40 - 49 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

KOBIETY - IV GRUPA WIEKOWA (OD 50 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

MĘŻCZYŹNI - I GRUPA WIEKOWA (DO 29 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

MĘŻCZYŹNI - II GRUPA WIEKOWA (30 - 39 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

MĘŻCZYŹNI - III GRUPA WIEKOWA (40 - 49 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

MĘŻCZYŹNI - IV GRUPA WIEKOWA (OD 50 LAT):

Lp. Nazwisko Imię Wyniki i oceny OCENA KOŃCOWA Data

przystąpienia do testu sprawności fizycznej

próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4
próba 1
próba 2
próba 3
próba 4

UWAGI:

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

.....................................................................................................................

Protokół zawiera ............................. kart(y).

Czytelne podpisy członków zespołu do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej:

...................................................................

...................................................................

...................................................................

...................................................................

...................................................................

Miejscowość, data: ..................

ZAŁĄCZNIK Nr  4

WZÓR

ZESTAWIENIE OCEN KOŃCOWYCH Z TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

"ZAPOZNAŁEM SIĘ "

.......................................

Szef Kancelarii Sejmu

UZYSKANYCH W DNIACH ................

PRZEZ KANDYDATÓW DO PRACY W STRAŻY MARSZAŁKOWSKIEJ

PŁEĆ GRUPA WIEKOWA LICZBA OSÓB LICZBA OCEN KOŃCOWYCH Średnia arytmetyczna ocen końcowych
6 5 4 3 2 1 w grupie wiekowej w całej grupie
KOBIETY I

(DO 29 LAT)

II

(30-39 LAT)

III

(40-49 LAT)

IV

(OD 50 LAT)

MĘŻCZYŹNI I

(DO 29 LAT)

II

(30-39 LAT)

III

(40-49 LAT)

IV

(OD 50 LAT)

ŁĄCZNIE

Czytelne podpisy członków zespołu do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej:

.........................................

.........................................

.........................................

.........................................

.........................................

Miejscowość, data: ..............................................

1 Minister Spraw Wewnętrznych kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych (Dz. U. Nr 248, poz. 1491).

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2014.564

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Przeprowadzanie postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów na strażników Straży Marszałkowskiej.
Data aktu: 28/04/2014
Data ogłoszenia: 30/04/2014
Data wejścia w życie: 01/05/2014