Wzór zbiorczej informacji dotyczącej produktów ubocznych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ŚRODOWISKA 1
z dnia 17 marca 2014 r.
w sprawie wzoru zbiorczej informacji dotyczącej produktów ubocznych

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, 888 i 1238) zarządza się, co następuje:
§  1. 
1. 
Rozporządzenie określa wzór przekazywanej przez marszałka województwa ministrowi właściwemu do spraw środowiska zbiorczej informacji o:
1)
liczbie otrzymanych zgłoszeń uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny;
2)
liczbie wyrażonych sprzeciwów wobec uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny;
3)
przypadkach uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny oraz ich masie.
2. 
Wzór, o którym mowa w ust. 1, określa załącznik do rozporządzenia.
§  2. 
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

WZÓR

Zbiorcza informacja o liczbie otrzymanych zgłoszeń uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny, liczbie wyrażonych sprzeciwów wobec uznania przedmiotu lub substancji

za produkt uboczny, a także o przypadkach uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny oraz ich masie

Województwo ........................... Rok sprawozdawczy .....................................

Przypadki uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny
Lp. Zgłoszenie:

pierwsze/kolejne1

Przyczyna

wyrażenia

sprzeciwu2

Powiat3 Gmina4 Nazwa5 Adres6 REGON7 Lokalizacja8 Nazwa

i opis

procesu9

Nazwa

produktu

ubocznego

Kod

odpadu10

Masa11 Opis

produktu

ubocznego

Sposób

wykorzystania

produktu

ubocznego

[Mg] [Mg/rok]
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1
2
3
...
Całkowita liczba zgłoszeń12
Liczba wyrażonych sprzeciwów
Imię i nazwisko osoby sporządzającej informację: .......................................................................................................................................................................................

Telefon służbowy: ........................................................................................................................................

Faks służbowy: ............................................................................................................................................

E-mail służbowy:..........................................................................................................................................

Data sporządzenia informacji: .......................................................................................................................

Podpis sporządzającego13: .............................................................................................................................

Pieczątka i podpis dyrektora komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za przygotowanie informacji13:

..........................................................................................................................................................................

Objaśnienia:

1 Należy podać, czy zgłoszenie uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny jest pierwszym czy kolejnym.

2 W przypadku zgłoszenia powtórnego należy dodatkowo wpisać przyczynę wyrażenia sprzeciwu wobec uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny.

3 Powiat, na terenie którego znajduje się urządzenie lub instalacja, w których jest wytwarzany produkt uboczny.

4 Gmina, na terenie której znajduje się urządzenie lub instalacja, w których jest wytwarzany produkt uboczny.

5 Nazwa wytwórcy produktu ubocznego.

6 Adres siedziby wytwórcy produktu ubocznego.

7 Numer REGON, o ile był nadany.

8 Adres lokalizacji urządzenia lub instalacji, w której wytwarzany jest produkt uboczny (wypełnić, o ile jest inny niż w kolumnie 6).

9 Nazwa i opis procesu produkcyjnego, w wyniku którego powstaje produkt uboczny.

10 Kod odpadu, który odpowiada danemu przedmiotowi lub danej substancji, podany zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 4 ust. 3 w związku z art. 250 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r.

o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.) w przypadku niespełnienia warunków uznania za produkt uboczny, jeżeli został podany w zgłoszeniu.

11 Wytwarzana masa produktu ubocznego podana w zgłoszeniu, wyrażona w Mg lub Mg/rok.

12 Liczba otrzymanych w danym roku zgłoszeń zgodnych z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.).

13 Należy wypełnić w przypadku wystawiania dokumentu w postaci papierowej, natomiast w przypadku wystawiania dokumentu w formie elektronicznej należy wpisać adnotację: nie dotyczy.

)

1 Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. Nr 248, poz. 1493 i Nr 284, poz. 1671).

Zmiany w prawie

Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Ratownik medyczny nauczy się na kursie, jak robić USG i stwierdzać zgon

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla ratowników medycznych. To konsekwencja przyznania tej grupie zawodowej nowych uprawnień: stwierdzania zgonu, do którego doszło podczas akcji medycznej, wykonania badania USG według protokołów ratunkowych oraz kwalifikacji do szczepienia i wykonania szczepienia przeciw COVID-19. Nowe przepisy określają jak będzie wyglądać egzamin i wzór zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu kwalifikacyjnego.

Agnieszka Matłacz 05.06.2024
MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2014.418

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór zbiorczej informacji dotyczącej produktów ubocznych.
Data aktu: 17/03/2014
Data ogłoszenia: 31/03/2014
Data wejścia w życie: 15/04/2014