Określenie wzoru zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą oraz wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 3 grudnia 2013 r.
w sprawie określenia wzoru zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą oraz wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego

Na podstawie art. 31i pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1376, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  2.
Określa się wzór wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§  3.
Traci moc rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie określenia wzoru zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą oraz wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego (Dz. U. Nr 244, poz. 1801).
§  4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

ZGŁOSZENIE O PRZYSTĄPIENIU DO EGZAMINU KONKURSOWEGO NA APLIKACJĘ KOMORNICZĄ

W związku z ogłoszeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia .......................................... (Biuletyn Informacji Publicznej z dnia ................................... ) zgłaszam przystąpienie do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą w okręgu właściwości Izby Komorniczej w ......................................
Imię (imiona)
Nazwisko
Nazwisko rodowe
Nazwiska poprzednio używane
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Obywatelstwo
Numer ewidencyjny PESEL
Miejsce i adres zamieszkania
Adres do korespondencji, jeśli jest inny niż adres zamieszkania
I. Informacje:
1) O ukończeniu przez kandydata wyższych studiów prawniczych:

a) w Rzeczypospolitej Polskiej,

b) zagranicznych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej

2) Czy prawomocnym orzeczeniem zostało stwierdzone popełnienie przez kandydata przestępstwa lub przestępstwa skarbowego?
3) Czy toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe (jeżeli tak, należy określić organ, przed którym toczy się postępowanie)?
4) Czy w okresie 10 lat przed zgłoszeniem kandydatury uprawomocniło się orzeczenie, o którym mowa w art. 21a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów?
II. Przebieg dotychczasowej pracy (służby), stałych lub okresowych zajęć oraz sposobów zarobkowania albo zajmowane stanowiska
III. Czy kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych?

data podpis

................................ ....................................

Załączniki:

1) Dwa odpisy wniosku

2) Życiorys

3) Zaświadczenie o posiadaniu zdolności psychicznej i fizycznej pozwalającej na pełnienie obowiązków komornika sądowego wydane przez lekarza medycyny pracy

4) Dokumenty potwierdzające ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej

5) Zaświadczenie o niekaralności

6) Inne

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZÓR

WNIOSEK O DOPUSZCZENIE DO EGZAMINU KOMORNICZEGO

W związku z ogłoszeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia .......................................... (Biuletyn Informacji Publicznej z dnia ..........................................) wnoszę o dopuszczenie do egzaminu komorniczego w okręgu właściwości Izby Komorniczej w ........................................................
Imię (imiona)
Nazwisko
Nazwisko rodowe
Nazwiska poprzednio używane
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Obywatelstwo
Numer ewidencyjny PESEL
Miejsce i adres zamieszkania
Adres do korespondencji, jeśli jest inny niż adres zamieszkania
I. Informacje:
1) O ukończeniu przez kandydata wyższych studiów prawniczych:

a) w Rzeczypospolitej Polskiej,

b) zagranicznych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej

2) O odbytej aplikacji komorniczej
3) Czy prawomocnym orzeczeniem zostało stwierdzone popełnienie przez kandydata przestępstwa lub przestępstwa skarbowego?
4) Czy toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe (jeżeli tak, należy określić organ, przed którym toczy się postępowanie)?
5) Czy w okresie 10 lat przed zgłoszeniem kandydatury uprawomocniło się orzeczenie, o którym mowa w art. 21a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów?
II. Informacje o:
1) Zajmowanym stanowisku asystenta sędziego
2) Zatrudnieniu (po ukończeniu wyższych studiów prawniczych - przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego) na podstawie umowy o pracę na stanowiskach związanych ze stosowaniem prawa lub tworzeniem prawa (należy podać miejsce, zajmowane stanowisko, rodzaj umowy, okres jej wykonywania)
3) Wykonywaniu (po ukończeniu wyższych studiów prawniczych - przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego) osobiście w sposób ciągły - na podstawie umów, do których stosuje się przepisy o zleceniu usług polegających na stosowaniu lub tworzeniu prawa (należy podać miejsce, rodzaj umowy, zajęcie lub zajmowane stanowiska, okres wykonywania umowy)
4) Prowadzeniu (po ukończeniu wyższych studiów prawniczych - przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego) działalności gospodarczej wpisanej do Ewidencji Działalności Gospodarczej, jeżeli przedmiot tej działalności obejmował świadczenie pomocy prawnej w rozumieniu ustawy z dnia 26 maja 1982 r. - Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2009 r. Nr 146, poz. 1188, z późn. zm.) lub ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 10, poz. 65, z późn. zm.)
III. Przebieg dotychczasowej pracy (służby), stałych lub okresowych zajęć oraz sposobów zarobkowania albo zajmowane stanowiska
IV. Czy kandydat posiada pełną zdolność do czynności prawnych?
data podpis
.............................................................. ..............................................................

Załączniki:

1) Dwa odpisy wniosku

2) Życiorys

3) Zaświadczenie o posiadaniu zdolności psychicznej i fizycznej pozwalającej na pełnienie obowiązków komornika sądowego wydane przez lekarza medycyny pracy

4) Dokumenty potwierdzające ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej

5) Dokumenty potwierdzające odbycie aplikacji komorniczej lub pracę, o której mowa w art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji

6) Zaświadczenie o niekaralności

7) Inne

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2013.1521

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Określenie wzoru zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą oraz wniosku o dopuszczenie do egzaminu komorniczego.
Data aktu: 03/12/2013
Data ogłoszenia: 12/12/2013
Data wejścia w życie: 13/12/2013