Legitymacje służbowe funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH 1
z dnia 6 grudnia 2011 r.
w sprawie legitymacji służbowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu

Na podstawie art. 23 ust. 6 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. z 2004 r. Nr 163, poz. 1712, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1. 2
Rozporządzenie określa rodzaje i wzory legitymacji służbowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, zwanych dalej "funkcjonariuszami", organy właściwe do ich wydawania oraz postępowanie w przypadku utraty lub odnalezienia legitymacji.
§  2.
1.
W Biurze Ochrony Rządu wydaje się dwa rodzaje legitymacji służbowych:
1)
legitymację służbową funkcjonariusza w służbie stałej i przygotowawczej;
2)
legitymację służbową funkcjonariusza w służbie kandydackiej.
2.
Wzór legitymacji, o której mowa w ust. 1 pkt 1, jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
3.
Wzór legitymacji, o której mowa w ust. 1 pkt 2, jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
§  3.
Wpisów w legitymacjach służbowych funkcjonariuszy dokonuje się na etapie personalizacji poprzez umieszczenie:
1)
imienia, nazwiska i stopnia służbowego funkcjonariusza;
2)
wizerunku twarzy funkcjonariusza, sporządzonego na podstawie fotografii o wymiarach 35 x 45 mm, wykonanej na jednolitym jasnym tle, mającej dobrą ostrość oraz pokazującej wyraźnie oczy i twarz; powinna ona przedstawiać osobę od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby jej twarz zajmowała 70-80% fotografii; fotografia ma pokazywać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost, z otwartymi oczami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami;
3)
numeru legitymacji służbowej i daty jej ważności;
4)
informacji o uprawnieniach funkcjonariusza, o których mowa w art. 13 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu.
§  4. 3
Szef Biura Ochrony Rządu lub upoważniona przez niego osoba wydaje funkcjonariuszowi legitymację służbową.
§  5.
1.
W razie utraty legitymacji służbowej funkcjonariusz jest obowiązany niezwłocznie złożyć, drogą służbową, meldunek Szefowi Biura Ochrony Rządu, który zarządza przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie utraty legitymacji.
2.
W razie odnalezienia legitymacji służbowej funkcjonariusz jest obowiązany zwrócić ją do komórki organizacyjnej Biura Ochrony Rządu właściwej w sprawach kadrowych, podając w meldunku okoliczności odnalezienia legitymacji.
3.
Utraconą przez funkcjonariusza legitymację służbową unieważnia Szef Biura Ochrony Rządu.
§  6.
Legitymacje służbowe wydane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zachowują ważność przez okres, na jaki zostały wydane.
§  7.
Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 czerwca 2002 r. w sprawie legitymacji służbowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (Dz. U. Nr 79, poz. 720 oraz z 2004 r. Nr 136, poz. 1456).
§  8.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 9 grudnia 2011 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

  4 WZÓR LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ FUNKCJONARIUSZA BIURA OCHRONY RZĄDU W SŁUŻBIE STAŁEJ I PRZYGOTOWAWCZEJ

Legitymacja służbowa funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu w służbie stałej i przygotowawczej ma formę karty wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu, o wymiarach 85,6 x 53,98 x 0,76 mm.

Awers

1. Legitymacja pokryta tłem w kolorze niebiesko-szarym, z liniami giloszowymi, widoczną oznaką organizacyjną Biura Ochrony Rządu oraz powtarzającym się napisem "BOR".

2. Nad wizerunkiem w lewym górnym rogu znaki graficzne w kształcie godła państwowego oraz oznaka organizacyjna Biura Ochrony Rządu.

3. Z prawej strony znaków napisy:

1) farbą optycznie zmienną "RZECZPOSPOLITA POLSKA";

2) w kolorze czerwonym "BIURO OCHRONY RZĄDU";

3) w kolorze czarnym "LEGITYMACJA SŁUŻBOWA";

4) mikrodruk o treści: "RZECZPOSPOLITA POLSKA BIURO OCHRONY RZĄDU".

4. Z lewej strony wizerunek twarzy funkcjonariusza.

5. W środkowej części legitymacji służbowej napisy w kolorze czarnym: "IMIĘ", "NAZWISKO", "STOPIEŃ SŁUŻBOWY", wraz z odpowiednimi danymi.

6. W prawej dolnej części legitymacji znajduje się hologram w kształcie stylizowanego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z napisem "RP".

7. W lewej dolnej części legitymacji, poniżej wizerunku, znajduje się numer legitymacji służbowej, w kolorze czarnym.

8. W dolnej części legitymacji znajduje się napis w kolorze czarnym: "WAŻNA DO:", z odpowiednimi danymi.

Rewers

1. W górnej części legitymacji znajduje się tło w kolorze niebieskim z liniami giloszowymi oraz powtarzającym się napisem "BOR", na którym znajduje się w kolorze czarnym treść informacji o uprawnieniach: "FUNKCJONARIUSZ, WYKONUJĄC ZADANIA, O KTÓRYCH MOWA W ART.2 UST.1 USTAWY Z DNIA 16 MARCA 2001 R. O BIURZE OCHRONY RZĄDU, MA PRAWO: ŻĄDAĆ NIEZBĘDNEJ POMOCY OD INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH, ORGANÓW ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ I SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO ORAZ JEDNOSTEK GOSPODARCZYCH PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ; WYMIENIONE INSTYTUCJE, ORGANY I JEDNOSTKI SĄ OBOWIĄZANE, W ZAKRESIE SWOJEGO DZIAŁANIA, DO UDZIELENIA TEJ POMOCY".

2. W dolnej części oddzielonej od informacji o uprawnieniach mikrodrukiem o treści: "RZECZPOSPOLITA POLSKA BIURO OCHRONY RZĄDU" znajduje się napis "BOR" oraz, po spersonalizowaniu, kod do odczytu danych funkcjonariusza zawartych w legitymacji.

Awers

wzór

Rewers

wzór

ZAŁĄCZNIK Nr  2

  5 WZÓR LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ FUNKCJONARIUSZA BIURA OCHRONY RZĄDU W SŁUŻBIE KANDYDACKIEJ

Legitymacja służbowa funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu w służbie kandydackiej różni się od legitymacji służbowej funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu w służbie stałej i przygotowawczej tym, że zawiera ona dodatkowo w dolnej części awersu, przed napisem "WAŻNA DO:", wykonaną w czarnym kolorze dużą literę "K".

Awers

wzór

Rewers

wzór

1 Minister Spraw Wewnętrznych kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych (Dz. U. Nr 248, poz. 1491).
2 § 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 19 grudnia 2014 r. (Dz.U.2014.1868) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.
3 § 4 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 19 grudnia 2014 r. (Dz.U.2014.1868) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.
4 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 19 grudnia 2014 r. (Dz.U.2014.1868) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.
5 Załącznik nr 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 19 grudnia 2014 r. (Dz.U.2014.1868) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 2015 r.

Zmiany w prawie

Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Ratownik medyczny nauczy się na kursie, jak robić USG i stwierdzać zgon

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla ratowników medycznych. To konsekwencja przyznania tej grupie zawodowej nowych uprawnień: stwierdzania zgonu, do którego doszło podczas akcji medycznej, wykonania badania USG według protokołów ratunkowych oraz kwalifikacji do szczepienia i wykonania szczepienia przeciw COVID-19. Nowe przepisy określają jak będzie wyglądać egzamin i wzór zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu kwalifikacyjnego.

Agnieszka Matłacz 05.06.2024
MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2011.265.1576

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Legitymacje służbowe funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.
Data aktu: 06/12/2011
Data ogłoszenia: 08/12/2011
Data wejścia w życie: 09/12/2011