Sposób wykonywania obowiązku osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego komendanta Policji w czasie trwania imprezy masowej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1
z dnia 3 sierpnia 2009 r.
w sprawie sposobu wykonywania obowiązku osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego komendanta Policji w czasie trwania imprezy masowej

Na podstawie art. 68 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. Nr 62, poz. 504) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa sposób wykonywania orzeczonego za wykroczenie albo przestępstwo obowiązku osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ukaranej albo skazanej komendanta powiatowego (rejonowego, miejskiego) Policji, w czasie trwania imprezy masowej.
§  2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
komendancie powiatowym Policji - rozumie się przez to również komendanta miejskiego Policji oraz komendanta rejonowego Policji;
2)
miejscu stawiennictwa - rozumie się przez to komendę powiatową (rejonową, miejską) Policji lub miejsce określone przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ukaranej albo skazanej komendanta powiatowego Policji.
§  3.
Osoba ukarana albo skazana, wobec której orzeczono środek karny zakazu wstępu na imprezę masową połączony z obowiązkiem osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ukaranej albo skazanej komendanta powiatowego Policji, jest zobowiązana do:
1)
zgłaszania się do miejsca stawiennictwa w czasie trwania imprezy masowej, której zakaz dotyczy;
2)
odnotowania swojej obecności w karcie ewidencji stawiennictwa, której wzór stanowi załącznik do rozporządzenia;
3)
posiadania w miejscu stawiennictwa i okazywania na wezwanie policjanta pełniącego służbę w miejscu stawiennictwa dokumentu potwierdzającego tożsamość.
§  4.
Komendant powiatowy Policji właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby, o której mowa w § 3:
1)
może określić jako miejsce stawiennictwa podległą jednostkę Policji, informując pisemnie o tym fakcie osobę, której obowiązek dotyczy;
2)
w przypadku zmiany miejsca jej zamieszkania przesyła informację wraz z dokumentacją dotyczącą wykonywania obowiązku stawiennictwa komendantowi powiatowemu Policji właściwemu ze względu na nowe miejsce zamieszkania osoby.
§  5.
W przypadku stwierdzenia, że osoba, o której mowa w § 3, nie stosuje się do wymogu osobistego przybycia do miejsca stawiennictwa, komendant powiatowy Policji zawiadamia o tym fakcie właściwy sąd.
§  6.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

WZÓR

KARTA EWIDENCJI STAWIENNICTWA OSOBY UKARANEJ LUB SKAZANEJ

w ..........................................................................

(nazwa jednostki organizacyjnej Policji)

Imię i nazwisko osoby ukaranej lub skazanej .......................................
Data i miejsce urodzenia ..................... PESEL ..............................
Rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość ...............................
Miejsce zamieszkania ..............................................................
Informacja o zastosowaniu środka karnego zakazu wstępu na imprezę masową:
Wyrokiem Sądu ............................ w .....................................

z dnia .............. r. nr ............ zastosowano środek karny zakazu wstępu na

imprezy masowe połączony z obowiązkiem osobistego stawiennictwa osoby ukaranej albo skazanej w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ukaranej albo skazanej komendanta powiatowego (rejonowego, miejskiego) Policji, na okres

od ................................. do ...........................................

Data rozpoczęcia zakazu ...........................................................
Rodzaje masowych imprez sportowych lub meczów piłki nożnej, których zakaz dotyczy

...................................................................................

Nazwa dyscypliny sportowej, której zakaz dotyczy ..................................
...................................................................................
Nazwa klubu sportowego, którego zakaz dotyczy .....................................
...................................................................................
Zakres terytorialny obowiązywania orzeczonego środka ..............................
...................................................................................
Wykaz imprez masowych, w czasie trwania których istnieje obowiązek osobistego stawiennictwa osoby ukaranej lub skazanej w jednostce organizacyjnej Policji:

.........................................

(nazwa jednostki organizacyjnej Policji)

Lp. Nazwa imprezy masowej, w czasie trwania której osoba ukarana lub skazana ma obowiązek stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji Termin obowiązkowego stawiennictwa Faktyczny termin stawiennictwa Podpis osoby ukaranej lub skazanej Adnotacje o stawiennictwie osoby ukaranej lub skazanej
data godzina data godzina
od do
Adnotacje o zakończeniu zakazu ....................................................
1 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 216, poz. 1604).

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2009.125.1039

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Sposób wykonywania obowiązku osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji lub w miejscu określonym przez właściwego komendanta Policji w czasie trwania imprezy masowej.
Data aktu: 03/08/2009
Data ogłoszenia: 07/08/2009
Data wejścia w życie: 22/08/2009