Tryb składania oświadczeń weryfikacyjnych w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych oraz sposób ich ewidencjonowania, archiwizowania i udostępniania.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 24 lipca 2006 r.
w sprawie trybu składania oświadczeń weryfikacyjnych w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych oraz sposobu ich ewidencjonowania, archiwizowania i udostępniania

Na podstawie art. 67 ust. 7 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 711) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Rozporządzenie określa tryb składania oświadczeń, o których mowa w art. 67 ust. 1 i 3 oraz art. 68 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, zwanych dalej "oświadczeniami", oraz sposób ewidencjonowania, archiwizowania i udostępniania tych oświadczeń.
2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
ustawie bez bliższego określenia - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 9 czerwca 2006 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego;
2)
Pełnomocniku bez bliższego określenia - należy przez to rozumieć Pełnomocnika do spraw organizacji Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Pełnomocnika do spraw organizacji Służby Wywiadu Wojskowego, o których mowa w art. 58 ust. 1 pkt 1 ustawy;
3)
Komisji Weryfikacyjnej - należy przez to rozumieć Komisję Weryfikacyjną, o której mowa w art. 63 ustawy.
§  2.
1.
Żołnierze i pracownicy, o których mowa w art. 65 ust. 1 ustawy, składają oświadczenia właściwemu Pełnomocnikowi, za pośrednictwem kancelarii niejawnej w jednostce organizacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, w której pełnią czynną służbę wojskową lub są zatrudnieni.
2.
Byli żołnierze i pracownicy, o których mowa w art. 66 ustawy, składają oświadczenia właściwemu Pełnomocnikowi za pośrednictwem kancelarii niejawnej w Biurze tego Pełnomocnika albo kancelarii niejawnej w wojewódzkim sztabie wojskowym właściwym dla ich miejsca pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad dwa miesiące.
3.
Żołnierze i pracownicy oraz byli żołnierze i pracownicy, o których mowa w art. 68 ustawy, składają oświadczenia Komisji Weryfikacyjnej za pośrednictwem kancelarii niejawnej w Biurze Pełnomocnika do spraw organizacji Służby Kontrwywiadu Wojskowego, kancelarii niejawnej w jednostce organizacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, w której pełnią czynną służbę wojskową lub są zatrudnieni, albo kancelarii niejawnej w wojewódzkim sztabie wojskowym właściwym dla ich miejsca pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad dwa miesiące.
§  3.
1.
Oświadczenie składa się osobiście w kancelarii niejawnej, z zachowaniem wymogów określonych dla informacji niejawnych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
2.
Kierownik kancelarii niejawnej pisemnie potwierdza doręczenie oświadczenia.
§  4.
Kierownicy jednostek organizacyjnych Wojskowych Służb Informacyjnych, szefowie wojewódzkich sztabów wojskowych, kierownicy Biur Pełnomocników oraz Pełnomocnicy niezwłocznie przekazują oświadczenia Przewodniczącemu Komisji Weryfikacyjnej, bez zapoznawania się z treścią tych oświadczeń.
§  5.
1.
Oświadczenia ewidencjonuje się w kolejności ich wpływu do Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej w ewidencji postępowań weryfikacyjnych, prowadzonej według odrębnych przepisów.
2.
Oświadczenie włącza się do akt postępowania weryfikacyjnego.
§  6.
1.
Oświadczenia udostępnia się na żądanie sądu lub prokuratora albo na podstawie decyzji Komisji Weryfikacyjnej.
2.
Do udostępniania oświadczeń stosuje się odpowiednio przepis § 4 ust. 2, a także przepisy o postępowaniu karnym.
3.
W przypadku udostępnienia oświadczenia, o którym mowa w ust. 1, sporządza się kserokopię tego oświadczenia. Zgodność kserokopii z oryginałem oświadczenia potwierdza Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej.
4.
Kserokopię oświadczenia włącza się do akt postępowania weryfikacyjnego.
§  7.
1. 1
Po zakończeniu działalności Komisji Weryfikacyjnej oświadczenia wraz z aktami postępowań weryfikacyjnych przekazuje się Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefowi Służby Wywiadu Wojskowego w zależności od Służby, do której została skierowana do wykonywania zadań służbowych, w której została wyznaczona na stanowisko służbowe, której funkcjonariuszem została mianowana lub w której została zatrudniona osoba, która złożyła oświadczenie.
2.
Oświadczenia złożone przez osoby, które nie zostały wyznaczone na stanowisko służbowe, nie zostały mianowane funkcjonariuszem lub nie zostały zatrudnione w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego ani w Służbie Wywiadu Wojskowego, przekazuje się Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
§  8.
Oświadczenia wraz z aktami postępowań weryfikacyjnych archiwizuje się w trybie określonym dla informacji niejawnych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz o ochronie danych osobowych.
§  9.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
1 § 7 ust. 1 zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 28 lipca 2008 r. (Dz.U.08.137.862) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 30 lipca 2008 r.

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2006.135.954

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Tryb składania oświadczeń weryfikacyjnych w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych oraz sposób ich ewidencjonowania, archiwizowania i udostępniania.
Data aktu: 24/07/2006
Data ogłoszenia: 27/07/2006
Data wejścia w życie: 27/07/2006