Zm.: rozporządzenie w sprawie określenia terminu ważności prospektu emisyjnego, terminu, w którym po opublikowaniu prospektu i jego skrótu może rozpocząć się sprzedaż lub subskrypcja papierów wartościowych, wymaganej liczby prospektów oraz miejsca, terminów i sposobów udostępniania do publicznej wiadomości prospektu oraz jego skrótu.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 19 marca 2002 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia terminu ważności prospektu emisyjnego, terminu, w którym po opublikowaniu prospektu i jego skrótu może rozpocząć się sprzedaż lub subskrypcja papierów wartościowych, wymaganej liczby prospektów oraz miejsca, terminów i sposobów udostępniania do publicznej wiadomości prospektu oraz jego skrótu.

Na podstawie art. 75 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi (Dz. U. Nr 118, poz. 754 i Nr 141, poz. 945, z 1998 r. Nr 107, poz. 669 i Nr 113, poz. 715, z 2000 r. Nr 22, poz. 270, Nr 60, poz. 702 i 703, Nr 94, poz. 1037, Nr 103, poz. 1099, Nr 114, poz. 1191, Nr 116, poz. 1216 i Nr 122, poz. 1315, z 2001 r. Nr 110, poz. 1189, Nr 123, poz. 1351 i Nr 154, poz. 1799 i 1800 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253) zarządza się, co następuje:
§  1. 
W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 października 2001 r. w sprawie określenia terminu ważności prospektu emisyjnego, terminu, w którym po opublikowaniu prospektu i jego skrótu może rozpocząć się sprzedaż lub subskrypcja papierów wartościowych, wymaganej liczby prospektów oraz miejsca, terminów i sposobów udostępniania do publicznej wiadomości prospektu oraz jego skrótu (Dz. U. Nr 139, poz. 1570) wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 4:
a)
w ust. 1 w zdaniu wstępnym po wyrazach "do 16 miesięcy" dodaje się wyrazy ", z zastrzeżeniem ust. 4",
b)
w ust. 2 w zdaniu wstępnym po wyrazach "do 16 miesięcy" dodaje się wyrazy ", z zastrzeżeniem ust. 4",
c)
dodaje się ust. 4 w brzmieniu:

"4. Przedłużenie terminu ważności prospektu na zasadach określonych w ust. 1 i 2 nie jest możliwe po upływie terminu, o którym mowa w § 2, jeżeli emitent nie przekazał, w trybie art. 79 ust. 2 lub art. 81 ust. 1 ustawy, informacji o zamiarze przedłużenia terminu ważności prospektu, przed upływem tego terminu.";

2)
w § 6 w zdaniu wstępnym wyrazy "z uwzględnieniem § 7" zastępuje się wyrazami "z uwzględnieniem § 2, 4 i 7";
3)
w § 7:
a)
w ust. 3 wyrazy "lub akcji wydawanych w zamian za obligacje" zastępuje się wyrazami "gdy obligacje te są wprowadzane do publicznego obrotu",
b)
po ust. 3 dodaje się ust. 3a w brzmieniu:

"3a. W przypadku emisji akcji wydawanych w zamian za obligacje, gdy obligacje te nie są wprowadzane do publicznego obrotu, termin ważności prospektu upływa w dniu publikacji prospektu, nie później niż w terminach określonych w § 2, z wyjątkiem części dotyczącej zasad przeprowadzenia zamiany obligacji na akcje, której ważność upływa w ostatnim dniu terminu do dokonania zamiany albo w dniu, w którym ostatnia obligacja zostanie zamieniona na akcje albo wykupiona, jeżeli dzień ten przypada wcześniej.",

c)
ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. W przypadku emisji akcji w trybie określonym w art. 448 Kodeksu spółek handlowych, termin ważności prospektu w części dotyczącej subskrypcji upływa w dniu wydania wszystkich emitowanych akcji albo w ostatnim z terminów określonych zgodnie z art. 449 § 1 pkt 3 Kodeksu spółek handlowych, jeżeli termin ten przypada wcześniej.",

d)
ust. 12 otrzymuje brzmienie:

"12. W przypadku gdy prospekt emisyjny nie został udostępniony do publicznej wiadomości, a emitent nie uzupełnił, w trybie art. 79 ust. 2 ustawy, prospektu emisyjnego zgodnie z przepisami rozporządzenia o prospekcie emisyjnym o raport okresowy w terminie wynikającym z przepisów rozporządzenia o raportach bieżących i okresowych albo w terminie wynikającym z regulaminu określającego obowiązki informacyjne na rynku nieurzędowym, termin ważności tego prospektu upływa w dniu następującym po dniu wskazanym w rozporządzeniu o raportach bieżących i okresowych lub regulaminie określającym obowiązki informacyjne na rynku nieurzędowym, jako ostateczny termin przekazania raportu okresowego, wynikający z wymogów tego rozporządzenia albo regulaminu.",

e)
dodaje się ust. 13 w brzmieniu:

"13. W przypadku gdy wprowadzenie papierów wartościowych do publicznego obrotu jest połączone z różnego rodzaju ofertami, termin ważności prospektu upływa w najpóźniejszym terminie dla tych ofert, z zachowaniem przepisu ust. 2-9 i 11.";

4)
w § 9 w ust. 2:
a)
w zdaniu wstępnym po wyrazach "do publicznej wiadomości" dodaje się wyrazy "w terminie ich ważności",
b)
w pkt 8 wyrazy "1 dzień przed dniem rozpoczęcia" zastępuje się wyrazami "przed rozpoczęciem".
§  2. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 31 marca 2002 r.

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2002.31.279

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zm.: rozporządzenie w sprawie określenia terminu ważności prospektu emisyjnego, terminu, w którym po opublikowaniu prospektu i jego skrótu może rozpocząć się sprzedaż lub subskrypcja papierów wartościowych, wymaganej liczby prospektów oraz miejsca, terminów i sposobów udostępniania do publicznej wiadomości prospektu oraz jego skrótu.
Data aktu: 19/03/2002
Data ogłoszenia: 29/03/2002
Data wejścia w życie: 31/03/2002