Ustanowienie składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 28 sierpnia 2000 r.
w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.

Na podstawie art. 168 § 3 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. - Kodeks celny zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Ustanawia się skład wolnocłowy na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.
2.
Szczegółowy opis granic składu wolnocłowego określa załącznik do rozporządzenia.
§  2.
Zarządzającym składem wolnocłowym na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice ustanawia się Port Lotniczy Wrocław - Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC SKŁADU WOLNOCŁOWEGO NA TERENIE MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO WROCŁAW-STRACHOWICE

Skład wolnocłowy na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu znajduje się w obiekcie Terminal Pasażerski. Opis przebiegu granic wolnego obszaru celnego przedstawiony jest na mapie w skali 1:500 i jest przechowywany u zarządzającego oraz w kopii we właściwym miejscowo urzędzie celnym nadzorującym skład wolnocłowy oraz w Głównym Urzędzie Ceł i w Ministerstwie Finansów.

Granice składu wolnocłowego stanowią następujące odcinki:

1) Między punktami A-B biegnie granica pomiędzy płytą postojową samolotów a pomieszczeniami dla pasażerów będących po odprawie paszportowej i celnej i stanowi ją ściana o wysokości 4,3 m i długości 46,3 m, pomiędzy posadzką a stropem betonowym, wykonana ze stałych elementów aluminiowych wypełnionych szkłem typu termizol. W ścianie znajdują się 3 szt. drzwi o szerokości 100 cm wyposażone w system kontroli dostępu.

2) Punkty B-C stanowią granicę pomiędzy holem poodprawowym a pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego; stanowi ją ściana o wysokości 5,4 m i długości 7,22 m wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym na całej wysokości kondygnacji.

3) Punkty C-D stanowią granicę pomiędzy holem poodprawowym a korytarzem pomiędzy pomieszczeniami Urzędu Celnego i bagażownią. Granicę stanowi ściana grubości 25 cm i długości 6,3 m, murowana z cegły między posadzką a stropem. W ścianie znajduje się 1 szt. drzwi o szerokości 100 cm z kontrolą dostępu dla funkcjonariuszy służb granicznych.

4) Od punktu D do punktu E biegnie ściana pomiędzy sanitariatami dla pasażerów ze strefy poodprawowej a stanowiskami odprawy bagażowo-biletowej (wykonana na całej wysokości do stropu z cegły) grubości 25 cm i długości 16,1 m, wykonana z cegły na całej wysokości do stropu.

5) Punkty E-F to ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego a zapleczem baru dla pasażerów w strefie poodprawowej grubości 12,5 cm i długości 6,45 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną.

6) Punkty F-G to ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego a holem poodprawowym (strefa kontroli pirotechnicznej osób i bagażu podręcznego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej) o długości 8,2 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną.

7) Punkty G-H to strefa kontroli paszportowej pasażerów. Granice stanowią 4 kabiny kontroli paszportowej dla funkcjonariuszy Służby Granicznej oraz 4 przejścia o szerokości 90 cm, zabezpieczone bramkami elektromagnetycznymi dla pasażerów, otwierane z kabin kontrolerskich.

8) Punkty H-I stanowią granicę pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a holem poodprawowym. Ściana o długości 5,4 m wykonana jest na całej wysokości kondygnacji z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym.

9) Punkty I-J stanowią granicę pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a pomieszczeniem służbowym Straży Granicznej; konstrukcja ściany jak na odcinku H-I, długość 5,7 m.

10) Punkty J-K stanowią granicę pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego; konstrukcja ściany jak na odcinku H-I, długość 4,1 m.

11) Punkty K-L to ściana o długości 3,17 m pomiędzy holem ogólnodostępnym a przejściem służbowym, wykonana na całej wysokości pomiędzy posadzką i stropem podwieszonym z elementów aluminiowych, wypełnionych szkłem bezpiecznym grubości 5 mm. Drzwi przesuwne o szerokości 150 cm posiadają system kontroli dostępu i znajdują się pod nadzorem dyżurnego funkcjonariusza Straży Granicznej.

12) Punkty L-M to ściana o wysokości 3,6 m pomiędzy pomieszczeniami służbowymi dostępnymi od strony ogólnej a pomieszczeniami przeznaczonymi dla VIP-ów, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym, wypełniona wełną mineralną. Ściana o długości 8,9 m i wysokości 3,6 m rozciąga się na całej wysokości kondygnacji pomiędzy stropem betonowym a posadzką.

13) Punkty M-N to ściana o długości 3,5 m pomiędzy izolatką dla chorych pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym, dostępna z holu przed kontrolą celną, a pomieszczeniami dla VIP-ów; konstrukcja jak ściana L-M.

14) Punkty N-O to ściana o długości 6,11 m pomiędzy sanitariatami dla pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym przed odprawą paszportową a pomieszczeniami dla służb fitosanitarnych znajdujących się w strefie chronionej; konstrukcja jak ściana L-M.

15) Punkty O-P to ściana pomiędzy holem dla pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym przed kontrolą paszportową a korytarzem służbowym dostępnym tylko dla osób upoważnionych. Ściana z elementów aluminiowych, wypełniona szkłem bezpiecznym grubości 5 mm, o wysokości 3,3 m pomiędzy posadzką a stropem podwieszonym typu termatex. W ścianie znajdują się drzwi dwuskrzydłowe o szerokości 150 cm, zamykane na klucz.

16) Punkty P-A stanowią ścianę o długości 13,3 m i wysokości 4-5,1 m pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Straży Granicznej i korytarzem służbowym prowadzącym na płytę postojową samolotów. Ściana jest wykonana z płyt gipsowo-kartonowych.

Powierzchnia składu wolnocłowego wynosi 835,4 m2.

Zmiany w prawie

Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Ratownik medyczny nauczy się na kursie, jak robić USG i stwierdzać zgon

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla ratowników medycznych. To konsekwencja przyznania tej grupie zawodowej nowych uprawnień: stwierdzania zgonu, do którego doszło podczas akcji medycznej, wykonania badania USG według protokołów ratunkowych oraz kwalifikacji do szczepienia i wykonania szczepienia przeciw COVID-19. Nowe przepisy określają jak będzie wyglądać egzamin i wzór zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu kwalifikacyjnego.

Agnieszka Matłacz 05.06.2024
MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2000.79.889

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Ustanowienie składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.
Data aktu: 28/08/2000
Data ogłoszenia: 22/09/2000
Data wejścia w życie: 07/10/2000