Regulamin organizacyjny Komitetu do Spraw Umów Offsetowych.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 1 sierpnia 2000 r.
w sprawie regulaminu organizacyjnego Komitetu do Spraw Umów Offsetowych.

Na podstawie art. 20 ust. 6 ustawy z dnia 10 września 1999 r. o niektórych umowach kompensacyjnych zawieranych w związku z umowami dostaw na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz. U. Nr 80, poz. 903) zarządza się, co następuje:
§  1.
Komitetowi do Spraw Umów Offsetowych nadaje się regulamin stanowiący załącznik do rozporządzenia.
§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

REGULAMIN KOMITETU DO SPRAW UMÓW OFFSETOWYCH

§  1.
Komitet do Spraw Umów Offsetowych, zwany dalej "Komitetem", wykonuje zadania, o których mowa w art. 9 i 21 ust. 1 ustawy z dnia 10 września 1999 r. o niektórych umowach kompensacyjnych zawieranych w związku z umowami dostaw na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz. U. Nr 80, poz. 903), zwanej dalej "ustawą".
§  2.
Komitet jest organem pomocniczym ministra właściwego do spraw gospodarki i sprawuje funkcję opiniodawczą w sprawach określonych w ustawie.
§  3.
1. 1
Przewodniczącego Komitetu powołuje, na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki, i odwołuje Prezes Rady Ministrów.
2.
Na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki organy, o których mowa w art. 20 ust. 2 ustawy, delegują swoich przedstawicieli jako członków Komitetu.
2a. 2
Minister właściwy do spraw gospodarki, dla zapewnienia bieżącej współpracy, może spośród członków Komitetu wyznaczyć Sekretarza Komitetu.
3.
W przypadku usprawiedliwionej nieobecności członka Komitetu, w jego pracach może go zastępować, wyznaczona w tym celu przez właściwy organ, inna osoba.
§  4.
1.
Komitet obraduje na posiedzeniach.
2.
Posiedzenie Komitetu zwołuje i prowadzi Przewodniczący Komitetu, a w przypadku nieobecności Przewodniczącego - jego zastępca.
3.
Zawiadomienia o terminie, miejscu i porządku obrad Komitetu powinny być przekazane członkom Komitetu i innym osobom zaproszonym na posiedzenie nie później niż na 7 dni roboczych przed wyznaczonym terminem posiedzenia.
4.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach posiedzenie może być zwołane w trybie pilnym. W zawiadomieniu podaje się wówczas dodatkowo przyczynę zwołania posiedzenia w tym trybie.
§  5.
1.
Prowadzący posiedzenie Komitetu jest zobowiązany do:
1)
przedstawienia porządku obrad Komitetu,
2)
przedstawienia do zatwierdzenia członkom Komitetu protokołu z poprzedniego posiedzenia Komitetu,
3)
zarządzenia głosowania nad wypracowanymi przez Komitet ustaleniami.
2.
Ustalenia Komitetu są przyjmowane bezwzględną większością głosów, przy obecności co najmniej połowy osób wchodzących w skład Komitetu.
3.
Komitet, w razie potrzeby, może powoływać zespoły problemowe lub doradcze w celu sporządzania ekspertyz niezbędnych do wykonania zadań Komitetu.
§  6.
1.
Posiedzenia Komitetu są jawne. Prowadzący posiedzenie może zarządzić wyłączenie jawności posiedzenia lub jego części z uwagi na charakter omawianych spraw.
2.
Z posiedzenia Komitetu sporządza się protokół, który podpisują osoby wchodzące w skład Komitetu.
3.
Wgląd w protokół mają osoby wchodzące w skład Komitetu i inne osoby upoważnione przez Przewodniczącego Komitetu.
§  7.
1.
Komitet sporządza, do dnia 15 maja każdego roku, roczne sprawozdanie ze swojej działalności.
2.
Sprawozdanie, o którym mowa w ust. 1, jest przyjmowane większością 3/4 głosów wszystkich osób wchodzących w skład Komitetu.
§  8.
Obsługę organizacyjno-administracyjną Komitetu zapewnia Ministerstwo Gospodarki.
1 Załącznik § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 7 stycznia 2003 r. (Dz.U.03.1.4) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 8 stycznia 2003 r.
2 Załącznik § 3 ust. 2a dodany przez § 1 rozporządzenia z dnia 21 stycznia 2003 r. (Dz.U.03.7.81) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 23 stycznia 2003 r.

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2000.66.793

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Regulamin organizacyjny Komitetu do Spraw Umów Offsetowych.
Data aktu: 01/08/2000
Data ogłoszenia: 11/08/2000
Data wejścia w życie: 26/08/2000