Wzór upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać, i wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu, przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ
z dnia 25 września 1998 r.
w sprawie wzoru upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać, i wzoru odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu, przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności.

Na podstawie art. 44 ust. 5 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 60, poz. 369 i z 1998 r. Nr 106, poz. 668) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  2.
1.
Określa się graficzny wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2.
Odznaka identyfikacyjna, o której mowa w ust. 1, wykonana jest z tłoczonej płytki metalowej koloru srebrnego, grubości 1 mm i średnicy dłużnej 70 mm, na której obwodzie umieszczony jest napis koloru czarnego "Inspekcja Weterynaryjna". W górnej części odznaki, w kole, znajduje się wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, a poniżej numer z pięcioma miejscami cyfrowymi w kolorze czarnym. W dolnej części odznaki znajduje się wizerunek stylizowanej litery V, której prawe ramię otacza wąż Eskulapa. Odznaka łączona jest z podkładem wykonanym ze skóry tłoczonej w kolorze czarnym, w którym zamontowana jest zapinka.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1999 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR UPOWAŻNIENIA, JAKIE OBOWIĄZANI SĄ POSIADAĆ PRZY WYKONYWANIU CZYNNOŚCI PRACOWNICY INSPEKTORATÓW WETERYNARII ORAZ LEKARZE WETERYNARII I INNE OSOBY WYZNACZONE DO WYKONYWANIA NIEKTÓRYCH CZYNNOŚCI

.....................................................

(pieczęć podłużna organu wystawiającego upoważnienie)

Upoważnienie Nr.......

Na podstawie art. 44 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r.

o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt

rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr

60, poz. 369 i z 1998 r. Nr 106, poz. 668).

upoważniam

.............................................................

(imię i nazwisko)

............................................................1)

nr odznaki identyfikacyjnej ............

do:

.............................................................

............................................................2)

w/na:.........................................................

(miejsce lub obszar wykonywania czynności)

W ramach udzielonego upoważnienia pracownikowi Inspekcji

Weterynaryjnej lub innej osobie wyznaczonej do wykonywania

czynności przysługują odpowiednio uprawnienia określone w art.

41 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu

chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa

oraz o Inspekcji Weterynaryjnej.

Upoważnienie ważne jest od dnia ..........do dnia ............

łącznie z legitymacją służbową3) nr..........lub dowodem

osobistym .......................

(seria i numer)

(pieczęć okrągła) (podpis organu wystawiającego

upoważnienie)

.............................................

(miejscowość i data wystawienia upoważnienia)

----------------------------------------

1) Jeżeli upoważnionym jest pracownik Inspekcji Weterynaryjnej, podać jego stanowisko służbowe.

2) Określić rodzaj czynności objętych upoważnieniem (np. wykonywanie szczepień ochronnych zwierząt przeciwko wściekliźnie lub wykonywanie badań rozpoznawczych zwierząt w kierunku gruźlicy, brucelozy, enzootycznej białaczki bydła, lub wykonywanie nadzoru nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych przy skupie zwierząt, lub badanie zwierząt rzeźnych i mięsa wraz z wystawianiem świadectw przydatności mięsa do spożycia i wykonywanie nadzoru nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych uboju zwierząt, rozbioru i przetwórstwa mięsa).

3) Wypełnić, jeżeli upoważniony jest pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

GRAFICZNY WZÓR ODZNAKI IDENTYFIKACYJNEJ, JAKĄ OBOWIĄZANI SĄ NOSIĆ NA WIDOCZNYM MIEJSCU PRZY WYKONYWANIU CZYNNOŚCI PRACOWNICY INSPEKTORATÓW WETERYNARII ORAZ LEKARZE WETERYNARII I INNE OSOBY WYZNACZONE DO WYKONYWANIA NIEKTÓRYCH CZYNNOŚCI

Wzór odznaki w skali 1:1

wzór

Zmiany w prawie

Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1998.125.828

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór upoważnienia, jakie obowiązani są posiadać, i wzór odznaki identyfikacyjnej, jaką obowiązani są nosić na widocznym miejscu, przy wykonywaniu czynności pracownicy inspektoratów weterynarii oraz lekarze weterynarii i inne osoby wyznaczone do wykonywania niektórych czynności.
Data aktu: 25/09/1998
Data ogłoszenia: 06/10/1998
Data wejścia w życie: 01/01/1999