za zasługi dla kultury polskiejBRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. ppor. Flis Piotr,
na wniosek Ministra Infrastruktury
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju budownictwa
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Witkowski Andrzej, na wniosek Ministra Zdrowia
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Donimirski Jerzy Maria,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Dziuba Arkadiusz Jan, 5. Hojda-Nowak Anna Maria, 6. Nowak Ewelina, 7. Skolmowska Edyta Anna, 8. Wesołowska-Starzec Hanna Maria,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
9. Kościński Sławomir Edmund, 10. Przybylski Artur,
za zasługi w popularyzowaniu strzelectwa sportowego
11. Rosiński Krzysztof Stanisław,
na wniosek Wojewody Lubelskiego za zasługi dla kultury polskiej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Chomik-Kazarian Teresa, na wniosek Wojewody Łódzkiego
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności związkowej na rzecz środowiska kolejarzy
13. Brzóskowska Marianna,
za zasługi w upamiętnianiu historii Polski:
14. Głowacz Daniel Franciszek, 15. Grabowska Irena Elżbieta, 16. Spirydonow Michał Maciej, 17. Wesołowski Zbigniew Ignacy,
na wniosek Wojewody Małopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Ciupek Krzysztof Stanisław, 19. Halski Radosław Maciej, na wniosek Wojewody Mazowieckiego za zasługi w upamiętnianiu historii Polski:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Olichwiruk Andrzej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
21. Filipowiak Miłosz Władysław, 22. Milewski Edward, 23. Nikołajuk Jan, 24. Tomaszewski Bogusław Andrzej,
25. Waseńczuk Piotr Bartosz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
26. Smater Stanisław,
za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania Żołnierzy Wyklętych:
27. Stępień-Jurzyk Małgorzata Anna, 28. Wieszczycka Anna Karina, na wniosek Wojewody Podkarpackiego
za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządności
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Berestecki Andrzej,
na wniosek Wojewody Pomorskiego
za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej, za propagowanie wartości patriotycznych
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Szubrycht Tomasz Ryszard, na wniosek Wojewody Śląskiego
za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządu pielęgniarskiego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Korzonkiewicz Małgorzata,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
32. Gawlas-Kaczmarczyk Leokadia Stefania, 33. Pochłódka Krystyna, 34. Syguła Krystyna Regina, na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Kotewicz Marian Andrzej, 36. Ławicki Roch Józef.