na wniosek Ministra InfrastrukturyBRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój budownictwa
1. Kopiczyński Jan,
za zasługi w działalności charytatywnej oraz związkowej
2. Sędek Maria Zofia,
na wniosek Ministra Zdrowia
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Pelczar Ryszard Stanisław,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:
za zasługi w propagowaniu postaw patriotycznych i popularyzowanie wiedzy o historii Polski:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Groch Krzysztof Andrzej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Zwiefka Marek Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
6. Kamińska Grażyna, 7. Kornacka Małgorzata, 8. Mirosławska Elżbieta,
na wniosek Wojewody Łódzkiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Seliga Józef, 10. Wójciak Henryk,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Cukier Jan, 12. Grad Gustaw Wawrzyniec, 13. Grad Tomasz Franciszek, 14. Józwik Andrzej, 15. Józwik Tadeusz Adam, 16. Reszka Mirosław Andrzej, 17. Rusek Marek, 18. Wałęsiak Jacek Dariusz,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego:
za zasługi dla kultury polskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Kurzyński Zbigniew Marian,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
20. Adamczyk Artur Paweł, 21. Antoniewicz Stanisław, 22. Borzym Tomasz, 23. Cabaj Janusz, 24. Chudewniak Mariusz, 25. Ciarkowski Mirosław, 26. Czajewski Paweł Mariusz, 27. Dzbański Rafał, 28. Hawryluk Marcin, 29. Hojna Andrzej Bogusław, 30. ks. Jabłoński Tadeusz Szczepan, 31. Jankowski Andrzej Piotr, 32. Kondraciuk Karol, 33. Ławecki Tomasz, 34. Łubiński Dawid Przemysław, 35. Olszewski Marek Antoni, 36. Szuba Andrzej, 37. Świątek Waldemar Stanisław, 38. Świder Przemysław Marcin, 39. Wasiluk Grzegorz Dariusz,
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia
40. Dolecki Kamil Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
41. Klenczon Janusz Andrzej, 42. Nowakowska Alicja Barbara, 43. Semeniuk Zygmunt Jan, 44. Wróbel Robert Jan,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki krajoznawczej
45. Potrac Radosław Joachim,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego: za zasługi w działalności społecznej i samorządowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
46. Malak Eugeniusz Władysław,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
47. Zuba Jan,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
48. Jagodziński Andrzej Dominik, 49. Starzec Maksymilian Michał, 50. Sziler Ryszard Tadeusz,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
51. Bartnik Stanisław, 52. Figiela Stanisław, 53. Jabłoński Eugeniusz Stanisław, 54. Nowak Edward Stanisław, 55. Nowak Jan, 56. Stachacz Andrzej Józef, 57. Zawisza Jerzy,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
58. Bieś Krzysztof, 59. Czarnota Lucyna Dorota, 60. Kołcz Jerzy Kazimierz, 61. Kuman Marek, 62. Maga Stanisław, 63. Nizioł Adam, 64. Rak Jerzy Andrzej, 65. Reń Mariusz Władysław, 66. Smoliński Sławomir Wojciech, 67. Zioło Wojciech, 68. Zygmont Kazimierz Jakub,
na wniosek Wojewody Podlaskiego:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
69. Przełomiec Zdzisław,
za zasługi w działalności charytatywnej, za wkład w rozwój przedsiębiorczości
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
70. Kiszko Mirosław, 71. Kulesza Milena Maria, 72. Pietruszyński Adam, 73. Wakuluk Ilona Edyta, 74. Żyliński Robert Paweł,
na wniosek Wojewody Pomorskiego:
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
75. Ebertowski Włodzimierz Stanisław, 76. Pytlak Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
77. Brzeziński Mariusz, 78. Falkowski Henryk, 79. Janiszewski Ryszard, 80. Lesman Jacek, 81. Pytlak Tomasz Paweł, 82. Woźniak Zenon Sławomir, 83. Zawada Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju pszczelarstwa
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
84. Patalas Krzysztof Mikołaj, 85. Patalas Marek Stanisław,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony i kultywowania dziedzictwa narodowego
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
86. Namsołek Przemysław Jan,
na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
87. Grabowska Elżbieta,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
88. Giezek Jerzy Lech,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
89. Pokojska Ewa.