na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższegoza zasługi dla nauki polskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Cholewa Marian,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Kostański Leszek Andrzej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Koperski Czesław Andrzej, 4. Weymann Mikołaj Paweł,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
5. Bujarski Zbigniew, 6. Kopacki Henryk Adam, 7. Krukowski Mirosław, 8. Ronowicz Remigiusz, 9. Szymański Albin Władysław,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
10. Jasiński Dariusz Tadeusz,
na wniosek Wojewody Lubelskiego:
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Grząśko Piotr,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Goławski Sylwester, 13. Jurkowski Adam,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
14. Kłaczewski Witold Jerzy, 15. Stefanek Henryk,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zabytków
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. ks. Huszaluk Józef Jan,
za zasługi dla kultury polskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Schulz-Brzyska Agnieszka Helena,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Szymanowicz Maria,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Antos Justyna, 20. Cirut Adam, 21. Kozak Krystyna, 22. Kraczek Krzysztof, 23. Misztal Jerzy Franciszek, 24. Polczak Kazimierz, 25. Szewczuk Robert, 26. Zarębska-Jachymek Beata Katarzyna,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
27. Marczak Zbigniew Andrzej, 28. Pałczyński Bernard,
na wniosek Wojewody Łódzkiego:
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Kielanowicz-Marciniak Janina Henryka,
za zasługi w upowszechnianiu prawdy historycznej, za działalność na rzecz kształtowania postawy patriotycznej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Nowakowski Edmund Jerzy,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Ziombski Marcin,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz dzieci i młodzieży:
32. Michałowska Aurelia Bogusława, 33. Skrzypek Dorota,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej
34. Więckiewicz Urszula Róża,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Barański Kazimierz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Kmieciak Barbara,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Połojko Halina Adela,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Penar Irena Maria,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
39. Oczoś Marian Józef, 40. Ożóg Leszek Jan, 41. Podgórski Sławomir Rafał, 42. Telma Lucjan Ludwik,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. Darwiński Zbigniew Wojciech, 44. Maczuga Tomasz Damian, 45. Plizga Bogdan, 46. Szyszka Elżbieta Lucyna,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi dla kultury polskiej
47. Machulak Mieczysław,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia
48. Radoń Stanisław,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
49. Małecki Mirosław Stanisław,
na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
za zasługi w działalności społecznej i patriotycznej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
50. Marczak Anna, 51. Marczak Lech,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju ruchu spółdzielczego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
52. Raniewicz-Lis Grażyna Anna,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. Rybczyńska Danuta Maria, 54. Szafrańska Danuta Maria,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
55. Wierski Henryk,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
56. Iwańczuk Ernest Janusz, 57. Jakubiak Cezary Jan,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej
58. Kamiński Arkadiusz Witold,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
59. Białuski Łukasz, 60. Biedziak Paweł Piotr,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
61. Sołtysik Marek,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności społecznej, za upamiętnianie wydarzeń historycznych
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
62. Dickert Paweł Ryszard.