za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Batko Eugeniusz,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
2. Chrobot Kazimiera Ewa,
za wybitne zasługi dla kultury polskiej:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
3. Grabowski Czesław Jerzy, 4. Leśniak Ewa Maria,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
5. Lajborek Andrzej, 6. Łosowski Sławomir Marek, 7. Łozińska Sławomira Maria, 8. Olszewska-Pilawska Ewa, 9. Skołuba-Uryga Nina Maria,
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
za osiągnięcia w pracy naukowej i działalności organizacyjnej na rzecz rozwoju szkolnictwa technicznego
10. Krawczyk Henryk,
za wybitne osiągnięcia w działalności naukowej i wdrożeniowej, za popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie
11. Słomski Ryszard Andrzej,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
za wybitne zasługi na rzecz edukacji przyrodniczo-leśnej, za popularyzowanie turystyki przyrodniczej
12. Bakier Sławomir,
za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej:
13. Banasik Kazimierz, 14. Binek Marian Stanisław, 15. Burczyk Jarosław, 16. Szymański Tadeusz Jerzy,
za wybitne zasługi w działalności publicznej i społecznej
17. Baran Piotr,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
18. Kinasiewicz Andrzej Henryk, 19. Mrzyk Jan Paweł, 20. Wąsik Andrzej,
za wybitne zasługi dla rozwoju oświaty, za działalność społeczną i związkową:
21. Krakowska Anna Stanisława, 22. Lewandowski Jan Adam,
za wybitne zasługi w działalności społecznej oraz na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki krajoznawczej
23. Maśliński Maciej Zenon,
za wybitne zasługi w upowszechnianiu sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, za działalność społeczną
24. Milewski Janusz,
za wybitne zasługi na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za podejmowaną z pożytkiem dla kraju pracę zawodową i działalność społeczną
25. Obara Stanisław Wacław,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939"
26. Olbrychowski Jarosław Stanisław,
za wybitne zasługi w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej i folkloru, za działalność społeczną
27. Olszowy Roman,
za wybitne zasługi dla rozwoju leśnictwa, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej
28. Sowa Janusz Michał,
za wybitne zasługi w działalności społecznej, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski
29. Szarzyński Stanisław Mieczysław,
za wybitne zasługi dla rozwoju energetyki, za osiągnięcia w pracy naukowej i działalności społecznej
30. Wawrzyńczyk Jerzy Stanisław,
na wniosek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski
za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za wkład w rozwój międzynarodowej współpracy naukowej
31. Taracha Cezary Janusz.