za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznymSREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Wiński Adam Robert,
na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania, promocji oraz rozwoju kultury
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Ząbkowska Dorota Beata,
na wniosek Ministra Obrony Narodowej
za zasługi dla obronności kraju
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Wawrzynkiewicz Elżbieta Renata,
na wniosek Ministra Zdrowia
za zasługi dla ochrony zdrowia:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Wrona Grzegorz Marek,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Kozłowska Mirosława, 6. Łącki Wojciech Jan, 7. Mikołajczak-Mejer Urszula Barbara, 8. Orlicka Dorota Beata,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Schneider Stanisław Maria,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Kłosiński Sławomir, 11. Skimina Ryszard,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Accordi-Krawiec Alina Ewa, 13. Borkowska Dorota, 14. Kontowicz Aleksandra Maria, 15. Pietrzak Kamila Aniela, 16. Smulska Katarzyna Aleksandra,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi dla ochrony zdrowia, za działalność na rzecz społeczności lokalnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Rossa Grzegorz,
na wniosek Wojewody Łódzkiego:
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Olejnik Dariusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Kubik Włodzimierz,
za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania muzyki orkiestr dętych
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Karp Romuald Edward, 21. Kiełbasa Marian Stefan,
na wniosek Wojewody Małopolskiego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
22. Borzęcki Jerzy,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
23. Budz Jan, 24. Karp Jerzy, 25. Kowalczyk Julian Józef, 26. Malinowski Waldemar Jan,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
27. Solecki Zdzisław Józef,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Rokitowski Paweł Sławomir, 29. Ziarno Grzegorz,
za zasługi w działalności na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Wadas Tadeusz Roman,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego:
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Gocel Tomasz, 32. Gondek Paweł, 33. Pysiak Wojciech, 34. Tarabasz Sławomir Wiktor,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Goraj Wojciech Karol, 36. Serafin Janusz, 37. Sokołowski Władysław, 38. Stańczyk Zygmunt, 39. Stąpór Tatiana Hanna, 40. Wielocha Norbert,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
41. Fijołek Jan Andrzej, 42. Kopciał Dariusz Janusz, 43. Kozłowski Daniel, 44. Maślak Wiktor, 45. Przybylski Dariusz Jan, 46. Romanowski Grzegorz,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony zdrowia:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
47. Jakubowski Sławomir Roman,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
48. Baryłka Wiesława,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
49. Kowalska Alicja,
za zasługi w działalności społecznej i związkowej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
50. Szymański Tadeusz,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego:
za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górskiego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
51. Hrycelak Ryszard Jerzy, 52. Rybak Wojciech Witold, 53. Włodyka Stanisław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
54. Gołąbek Stanisław Franciszek, 55. Hołub Jacek Marian, 56. Olszewski Waldemar Roman,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
57. Jarosiński Mateusz Adam, 58. Jędrusiak Tomasz Józef, 59. Kawalec Arkadiusz Jan, 60. Pasztyła Paweł, 61. Paterek Marek Dawid, 62. Sikora Radosław Jacek, 63. Szeliga Piotr, 64. Tomaka Witold,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
65. Wojnar Tadeusz Ludwik,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
66. Woźniak Roman Bogdan.