na wniosek Ministra Edukacji Narodowejza zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Pilch Jan Marian,
na wniosek Ministra Energii
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarki:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Kwella Cezary Władysław, 3. Śmigiel Sylwester,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Czapracki Jan, 5. Gwizdała Stanisław Jan, 6. Olechowski Andrzej, 7. Popiół Ireneusz Adam, 8. Zalewski Łukasz Jan,
na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Hadam Kazimierz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Boruta Tadeusz, 11. Fąfara Jan, 12. Nowak Jan,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Walas Monika Anna,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej i związkowej
14. Hrynkiewicz Ryszard Marian,
za zasługi w działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa w transporcie drogowym
15. Kałucki Kazimierz,
za zasługi w propagowaniu historii kolejnictwa w Polsce
16. Kłosowski Jan, 17. Kokot Stanisław, za zasługi dla transportu:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Myćka Marian Józef, 19. Pawłowski Andrzej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Gajda Józef,
za wkład w rozwój polskiego rynku usług pocztowych
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
21. Wesołowski Krzysztof,
na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
22. Zmyślony Roman Józef,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
23. Jaworski Maciej, 24. Matusiak Bożena Ewa, 25. Piramidowicz Ryszard Jan, 26. Skawiński Piotr Bolesław, 27. Tarasiewicz-Ciesielska Bogumiła Violetta, 28. Urbanek Grzegorz Jacek, 29. Włodarczyk Bogdan Marian, 30. Wysocki Robert,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Kita Agnieszka Magdalena,
na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
32. Kapica Marek,
na wniosek Ministra Rozwoju
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarki i nauki:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Kowal Leszek Włodzimierz, 34. Suffner Hubert, 35. Szyguła Marek Andrzej,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Bebek Małgorzata Pelagia, 37. Bukowska Mirosława Józefa, 38. Majewski Marek Franciszek, 39. Mika Wiesław Józef,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
40. Bondaruk Jan, 41. Burchart-Korol Dorota Justyna, 42. Kalita Marek, 43. Kapusta Krzysztof Jan, 44. Mocek Piotr Adam, 45. Rajwa Sylwester Jan, 46. Smoliński Adam Marcin,
na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:
za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania i animacji kultury
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
47. Kula Franciszek,
za zasługi dla kultury polskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
48. Kiestrzyń Eleonora,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury folklorystycznej
49. Chyłek Maria,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki
50. Sawicki Artur Robert,
za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górskiego
51. Stefanowicz Andrzej Zygmunt,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu, za działalność na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
52. Jankowski Jerzy, 53. Karpiński Tadeusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
54. Mikołajczak Janusz, 55. Przybylski Sławomir, 56. Zygmund Antoni Jacek,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
57. Przysiecki Kajetan,
na wniosek Wojewody Podlaskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
58. Szleszyński Jerzy Czesław,
na wniosek Wojewody Śląskiego:
za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górniczego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
59. Figurowicz Waldemar,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
60. Kaziszyn Jan Andrzej,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji turystyki
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
61. Zapa Marian Antoni,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
62. Mucha-Popiel Teresa Anna,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
63. Szulc Ryszard Jan,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Nowak Anna Jolanta,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
65. Jarzębski Andrzej Marek, 66. Nowak Mieczysław.