na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zaopiniowany przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polskiza wybitne zasługi dla rozwoju budownictwa okrętowego i gospodarki morskiej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Doerffer Jerzy s. Stefana,
za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
2. Gronowski Franciszek s. Michała, 3. Sobczyk Lucjan s. Stefana,
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
4. Bal Karol s. Henryka, 5. Bieniak Janusz s. Mariana, 6. Galasiewicz Zygmunt s. Celestyna, 7. Goriszowski Włodzimierz s. Jerzego, 8. Jaskot Kazimierz s. Szymona, 9. Korzeniowski Andrzej s. Jana, 10. Kwaśny Zbigniew s. Franciszka, 11. Madej Tadeusz s. Kazimierza, 12. Martyniak Zbigniew s. Zygmunta, 13. Męclewski Ryszard s. Kazimierza, 14. Somorowski Czesław s. Kazimierza, 15. Szarek Jan s. Stanisława, 16. Wierzbicki Tadeusz s. Antoniego, 17. Żuławska Czesława c. Andrzeja,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
18. Gajda Stanisław s. Józefa, 19. Kądziela Wojciech s. Franciszka, 20. Kokurewicz Bogusław s. Mariana, 21. Koźmian Danuta c. Wacława, 22. Kryczka Piotr s. Władysława, 23. Litak Stanisław s. Józefa, 24. Matwiejczuk Wanda c. Józefa, 25. Mikulski Teofil s. Wojciecha, 26. Musielak Stanisław s. Stanisława, 27. Niedźwiecki Edward s. Jana, 28. Pękalski Andrzej s. Stanisława, 29. Pociecha Józef s. Józefa, 30. Przybyliński Bogdan s. Antoniego, 31. Rymarczyk Jan s. Antoniego, 32. Siekierski Jan s. Jana, 33. Stankowiak Bogusław s. Józefa, 34. Starzyk Jerzy s. Jana, 35. Szypuła Irena c. Adolfa, 36. Tomaszewska-Guszkiewicz Krystyna c. Jana, 37. Walkowiak Halina c. Wacława, 38. Wasilewski Wiesław s. Aleksandra, 39. Waszkiewicz Czesław s. Piotra, 40. Zgółka Tadeusz s. Szczepana,
za wybitne zasługi dla rozwoju nauk medycznych oraz osiągnięcia w pracy dydaktycznej i badawczej:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
41. Brzeziński Tadeusz s. Józefa,
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
42. Fydryk Janusz s. Jarosława, 43. Wenda-Różewicka Lidia c. Stanisława, 44. Wójcicki Jerzy s. Jana,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
45. Czerwiński Florian s. Floriana, 46. Gil Stanisława c. Edwarda, 47. Krzyżanowska-Świniarska Barbara c. Antoniego, 48. Romanowski Jerzy s. Witolda, 49. Roszkowski-Śliż Kazimierz s. Mikołaja,
za wybitne zasługi dla obronności kraju:
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
50. gen. bryg. Baraniecki Jan s. Stanisława, 51. płk Denys Andrzej s. Bernarda,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
52. ppłk Blechacz Zbigniew s. Jana, 53. płk Bojar Zbigniew s. Edwarda, 54. płk Demidowicz Edward s. Czesława, 55. gen. bryg. Gągor Franciszek s. Jana, 56. płk Kaczmarek Mieczysław s. Stanisława 57. płk Kłoszewski Andrzej s. Mariana, 58. płk Luciak Marek s. Tadeusza, 59. Małkiński Andrzej s. Józefa, 60. płk Marczak Antoni s. Jana, 61. płk Pałka Roman s. Władysława, 62. płk Pieciukiewicz Tadeusz s. Jana, 63. płk Pietrasieński Jan s. Ignacego, 64. płk Pindor Andrzej s. Tomasza, 65. płk Polak Roman s. Eugeniusza, 66. płk Sienkiewicz Paweł s. Józefa, 67. Starczewski Lech s. Stanisława, 68. płk Stenkiewicz Andrzej s. Jana, 69. płk Szporka Zdzisław s. Franciszka, 70. płk Wielemborek Eugeniusz s. Józefa, 71. płk Wiśniewski Stanisław s. Franciszka, 72. płk Zeman Krzysztof s. Tadeusza, 73. płk Ziółkowski Janusz s. Wacława,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
74. Cichosz Marian s. Michała,
za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz zasługi w upowszechnianiu kultury regionu beskidzkiego
75. Heczko Bogusław s. Jana,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz upowszechniania kultury oraz zachowania ciągłości tradycji narodowej
76. Klim Roman s. Andrzeja,
za wybitne zasługi w działalności charytatywnej oraz długoletnią pracę duszpasterską
77. ks. Schwierz Jan s. Antoniego,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz spółdzielczości mieszkaniowej oraz społeczności lokalnej
78. Rutkowski Celestyn s. Franciszka,
na wniosek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski
za wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu wiedzy o świecie przyrody oraz szczególne zasługi dla Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
79. Gucwiński Antoni s. Stanisława,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
80. Gucwińska Hanna c. Piotra,
za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej, za szczególne osiągnięcia w popularyzowaniu wiedzy o dorobku kulturowym narodów
81. Górska-Dzikowska Józefa c. Zygmunta,
za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i publicystycznej ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć w odkrywaniu nieznanych kart najnowszej historii
82. Wołoszański Bogusław s. Mariana.