Określenie trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na świadczenie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych i przydziałem częstotliwości.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ŁĄCZNOŚCI
z dnia 11 kwietnia 1997 r.
w sprawie określenia trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na świadczenie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych i przydziałem częstotliwości.

Na podstawie art. 14a ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. z 1995 r. Nr 117, poz. 564 i z 1996 r. Nr 106, poz. 496) zarządza się, co następuje:
§  1.
Zarządzenie określa tryb i warunki przeprowadzenia przetargu w celu wyboru podmiotu, któremu będzie wydana koncesja na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardu DCS 1800 MHz, wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych w tym standardzie oraz przydziałem częstotliwości.
§  2.
W 1997 r. zostanie przeprowadzony przetarg na wydanie jednej koncesji na świadczenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz. Koncesja będzie wydana łącznie z zezwoleniem na zakładanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych w tym standardzie oraz przydziałem częstotliwości.
§  3.
Po dniu 1 lipca 1998 r. będą wydawane koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych według standardów GSM w paśmie 900 MHz i DCS w paśmie 1800 MHz, w miarę dostępności tych zakresów, oraz przy zastosowaniu preferencji dla rozwoju systemów dwumodowych GSM/DCS.
§  4.
1.
Zaproszenie do udziału w przetargu nastąpi poprzez ogłoszenie Ministra Łączności zamieszczone w prasie o zasięgu krajowym.
2.
Przygotowanie dokumentacji przetargowej, zebranie ofert oraz ich ocena zostaną przeprowadzone przez Zespół do Spraw Wprowadzania w Polsce Systemu DCS 1800 MHz, zwany dalej "Zespołem DCS", z siedzibą w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej w Warszawie, powołany decyzją nr 4 Ministra Łączności z dnia 24 stycznia 1997 r.
3.
Minister Łączności może w uzasadnionych przypadkach dokonywać zmian lub uzupełnień w składzie Zespołu.
4.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej zapewni obsługę administracyjną Zespołowi, o którym mowa w ust. 2.
5.
Zespół DCS funkcjonuje na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Ministra Łączności.
§  5.
1.
Postępowanie przetargowe zostanie przeprowadzone w dwóch fazach:
1)
oceny wstępnej oferty,
2)
oceny techniczno-ekonomicznej oferty i oferowanej opłaty koncesyjnej.
2.
Szczegółowe warunki przetargu zostaną podane w ogłoszeniu, o którym mowa w § 4 ust. 1, oraz w dokumentacji przetargowej udostępnianej za opłatą.
3.
Określony w ogłoszeniu termin złożenia oferty nie może być krótszy niż 45 dni od dnia udostępnienia dokumentacji przetargowej.
4.
Oferta powinna być złożona w formie pisemnej.
§  6.
Dokumentacja przetargowa powinna zawierać:
1)
zobowiązanie Telekomunikacji Polskiej SA, zwanej dalej "TP SA", do równorzędnego traktowania podmiotu, który otrzyma koncesję i zostanie operatorem DCS 1800 MHz, z innymi operatorami sieci komórkowych, w szczególności w zakresie dzierżawy zasobów transmisyjnych i połączeń między abonentami sieci TP SA i abonentami sieci DCS 1800 MHz,
2)
kryteria oceny ofert sprzyjające rozwojowi konkurencji na rynku usług cyfrowej telefonii komórkowej,
3)
warunek, że do udziału w przetargu na wydanie koncesji, o której mowa w § 1, nie będą dopuszczone podmioty będące operatorami GSM w Polsce. Nie dotyczy to sytuacji określonej w § 3.
§  7.
1.
Warunkiem dopuszczenia oferenta do udziału w przetargu jest:
1)
dokonanie zakupu dokumentacji przetargowej,
2)
przedstawienie gwarancji bankowej według wzoru zamieszczonego w dokumentacji przetargowej, której wysokość zostanie określona w warunkach przetargowych,
3)
złożenie oferty w terminie i miejscu określonym w ogłoszeniu,
4)
zachowanie formy zgodności złożonej oferty z wymogami dokumentacji przetargowej,
5)
spełnienie wymogów formalnych określonych w dokumentacji przetargowej.
2.
Listę oferentów dopuszczonych do udziału w przetargu ogłasza się na tablicy ogłoszeń w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej oraz przesyła oferentom w terminie określonym w ogłoszeniu.
§  8.
1.
Uczestnicy postępowania przetargowego składają ofertę w zalakowanych opakowaniach w Zarządzie Krajowym Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej, za poświadczeniem odbioru.
2.
Prezes Zarządu Krajowego Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej przechowuje oferty w zalakowanych opakowaniach do chwili otwarcia ich przez Zespół DCS i zabezpiecza je w czasie trwania postępowania przetargowego i po jego zakończeniu.
§  9.
1.
Jeżeli żadna z ofert nie będzie odpowiadać warunkom do wydania koncesji, określonym w ustawie z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. z 1995 r. Nr 117, poz. 564 i z 1996 r. Nr 106, poz. 496), niniejszym zarządzeniu lub dokumentacji przetargowej, Zespół DCS składa Ministrowi Łączności wniosek o uznanie przetargu za bezskuteczny.
2.
Minister Łączności zamieszcza ogłoszenie w prasie o zasięgu krajowym o uznaniu przetargu za bezskuteczny.
§  10.
Zespół DCS dokonuje oceny punktowej ofert według kryteriów podanych w dokumentacji przetargowej.
§  11.
Z postępowania przetargowego i oceny ofert Zespół DCS sporządzi protokoły, które podpisują wszyscy członkowie Zespołu.
§  12.
1.
Protokoły, o których mowa w § 11, powinny zawierać w szczególności:
1)
oznaczenie czasu i miejsca postępowania przetargowego,
2)
imiona i nazwiska członków Zespołu DCS,
3)
liczbę ofert poddanych ocenie wstępnej,
4)
liczbę oferentów zakwalifikowanych do drugiej fazy oceny,
5)
wskazanie oferty najkorzystniejszej wraz z oceną punktową i uzasadnieniem lub uzasadnienie wniosku o uznanie przetargu za bezskuteczny.
2.
Po zakończeniu postępowania przetargowego Zespół DCS przekazuje końcowy protokół Ministrowi Łączności.
3.
Minister Łączności ogłasza wyniki przetargu oraz powiadamia o nich pisemnie wszystkich oferentów w terminie nie przekraczającym 30 dni od dnia otrzymania końcowego protokołu Zespołu DCS, o którym mowa w ust. 2.
§  13.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Zmiany w prawie

Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Ratownik medyczny nauczy się na kursie, jak robić USG i stwierdzać zgon

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie kursów kwalifikacyjnych dla ratowników medycznych. To konsekwencja przyznania tej grupie zawodowej nowych uprawnień: stwierdzania zgonu, do którego doszło podczas akcji medycznej, wykonania badania USG według protokołów ratunkowych oraz kwalifikacji do szczepienia i wykonania szczepienia przeciw COVID-19. Nowe przepisy określają jak będzie wyglądać egzamin i wzór zaświadczenia potwierdzającego odbycie kursu kwalifikacyjnego.

Agnieszka Matłacz 05.06.2024
MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1997.23.220

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Określenie trybu i warunków przeprowadzenia przetargu na wydanie koncesji na świadczenie usług cyfrowej radiokomunikacji ruchomej lądowej według standardu DCS w paśmie 1800 MHz wraz z zezwoleniem na zakładanie i używanie urządzeń i sieci telekomunikacyjnych i przydziałem częstotliwości.
Data aktu: 11/04/1997
Data ogłoszenia: 22/04/1997
Data wejścia w życie: 30/04/1997