na wniosek Prezesa Polskiej Akademii Nauk,za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Fischer Janusz s. Edwarda, 2. Junosza-Szaniawski Hubert s. Wacława, 3. Mokrzycki Edmund s. Michała, 4. Muszyńska Grażyna c. Piotra,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Głębocka Jolanta c. Pawła,
na wniosek Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki,
za zasługi na rzecz rozwoju sportu:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
6. Knap Józef s. Józefa, 7. Leśniewska Teresa c. Józefa, 8. Mędrzycki Adam s. Józefa,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Czerwiński Teofil s. Stanisława, 10. Owsiak Anna c. Bronisława, 11. Rafałowski Andrzej s. Mariana,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Damszel Jacek s. Stanisława, 13. Skucha Jerzy s. Mieczysława, 14. Trzciński Marek s. Jerzego, 15. Zaremba Janina c. Feliksa,
na wniosek Wojewody Bielskiego,
za zasługi w działalności społecznej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Jekiełek Zbigniew s. Alojzego,
na wniosek Wojewody Bydgoskiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Petryna Wiesława c. Tadeusza,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
18. Drogowska Mariola c. Jana,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz środowiska kombatanckiego
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Kurek Kazimierz s. Franciszka,
na wniosek Wojewody Chełmskiego,
za zasługi w działalności społecznej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Dubaj Stefan s. Wawrzyńca, 21. Krawiec Jan s. Franciszka, 22. Zadrąg Wiesław s. Stanisława,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
23. Gawlikowski Władysław s. Jana, 24. Nafalski Ryszard s. Bronisława, 25. Ostrowski Alfred s. Mikołaja,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Obuch Anatol s. Gabriela,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
27. Różański Marian s. Leona,
na wniosek Wojewody Ciechanowskiego,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Król Eugeniusz s. Adama,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Mospański Stanisław s. Antoniego, 30. Smoliński Jerzy s. Karola,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Goszczyński Walenty s. Józefa, 32. Marchlewski Kazimierz s. Bronisława, 33. Stolarczyk Włodzimierz s. Ryszarda, 34. Wiśniewski Ireneusz s. Kazimierza, 35. Wiśniewski Kazimierz s. Antoniego,
na wniosek Wojewody Jeleniogórskiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Wroczyńska Danuta c. Józefa,
na wniosek Wojewody Kaliskiego,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Cierlak Henryk s. Antoniego, 38. Lencki Stanisław s. Ignacego,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
39. Rybczyński Józef s. Stefana, 40. Trzmiel Hieronim s. Romana,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
41. Soja Jerzy s. Zygmunta,
za zasługi w działalności społecznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
42. Mądry Stanisław s. Józefa, 43. Piaseczny Henryk s. Tomasza,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Cicha Łucja c. Antoniego, 45. Korczak Helena c. Antoniego, 46. Skowroński Mieczysław s. Bronisława,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
47. Paraczyński Stanisław s. Józefa,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
48. Jagiełło Wojciech s. Henryka,
na wniosek Wojewody Kieleckiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej i zasługi w działalności społecznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
49. Pieniążek Andrzej s. Jana,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
50. Stępień Kazimierz s. Adama,
na wniosek Wojewody Konińskiego, za zasługi w działalności społecznej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
51. Kolasiński Zbigniew s. Celestyna,
na wniosek Wojewody Koszalińskiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej i zasługi w działalności społecznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
52. Paszel Franciszek s. Witolda,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
53. Krause Waldemar s. Leona,
na wniosek Wojewody Lubelskiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
54. Ziętek Lucjan s. Marcina,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
55. Sapuła Ewa c. Stanisława,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
56. Majewska Elżbieta c. Jana, 57. Pydyś Alicja c. Antoniego,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
58. Gauda Bożena c. Waldemara, 59. Gerłowska Krystyna c. Henryka, 60. Jóźwiak Alicja c. Franciszka, 61. Kasiborski Andrzej s. Zenona, 62. Landecka Halina c. Romualda, 63. Maj Euzebiusz s. Jana, 64. Odorowski Waldemar s. Stanisława,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
65. Frąckiewicz Anna c. Antoniego, 66. Kopciowski Dariusz s. Stanisława, 67. Pacocha Anna c. Władysława, 68. Stasiak Marek s. Zdzisława, 69. Trzewik Michał s. Józefa,
na wniosek Wojewody Olsztyńskiego,
za zasługi w działalności społecznej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
70. Jakubik Józef s. Jana,
na wniosek Wojewody Piotrkowskiego,
za zasługi w działalności społecznej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
71. Niebieszczański Stanisław s. Zygmunta,
na wniosek Wojewody Płockiego,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
72. Polańczyk Walenty s. Władysława,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
73. Jadczak Wojciech s. Mieczysława, 74. Kaczmarek Michał s. Ignacego, 75. Piątek Mirosław s. Jerzego, 76. Stępczyński Mieczysław s. Tadeusza,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
77. Dąbrowicz Jerzy s. Eugeniusza, 78. Karolewski Lech s. Czesława, 79. Pawlak Marek s. Wacława, 80. Truszczyński Adam s. Henryka, 81. Wójcik Aleksander s. Jerzego,
na wniosek Wojewody Radomskiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
82. Jastrzębski Andrzej s. Stanisława, 83. Nowak Jerzy s. Stanisława, 84. Świeboda Stanisław s. Zygmunta, 85. Wąsik Janusz s. Romana,
na wniosek Wojewody Sieradzkiego,
za zasługi w działalności społecznej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
86. Majewski Ferdynand s. Józefa,
na wniosek Wojewody Zielonogórskiego,
za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
87. Kopeć Władysław s. Romana, 88. Tkocz Jerzy s. Teodora,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
89. Kukotko Edward s. Władysława, 90. Sierżant Józef s. Michała, 91. Towarzyński Ryszard s. Józefa, 92. Wasiak Barbara c. Józefa, 93. Zimnicki Ryszard s. Czesława,
za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego
MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ
94. Grajek Stefan s. Michała,
na wniosek Wojewody Suwalskiego,
za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego
MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ
95. Łoboda Wiesław s. Stefana.