Ustalenie granicy od strony lądu portu morskiego na Zalewie Wiślanym w Elblągu.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 12 maja 1994 r.
w sprawie ustalenia granicy od strony lądu portu morskiego na Zalewie Wiślanym w Elblągu.

Na podstawie art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (Dz. U. Nr 32, poz. 131 i z 1994 r. Nr 27, poz. 96) zarządza się, co następuje:
§  1.
Ustala się granicę od strony lądu portu morskiego na zalewie Wiślanym w Elblągu w załączniku do zarządzenia.
§  2.
Przebieg granicy portu ustalony w załączniku jest zaznaczony na mapie w skali 1:10 000, która jest przechowywana w Urzędzie Miejskim w Elblągu i w Urzędzie Morskim w Gdyni.
§  3.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

GRANICA OD STRONY LĄDU PORTU MORSKIEGO W ELBLĄGU

Granicę od strony lądu morskiego portu na Zalewie Wiślanym w Elblągu ustala się, jak następuje:

1. Poczynając od punktu 1, zlokalizowanego na zachodnim brzegu rzeki Elbląg w rejonie ujścia, w miejscu przecięcia się odwodnej linii podstawy zachodniego wału ochronnego rzeki z linią południowej granicy kanału odwadniającego biegnącego wzdłuż wału ochronnego osłaniającego tereny od strony północnej, granica portu przecina wody rzeki Elbląg w kierunku wschodnim, biegnąc od punktu 2 zlokalizowanego na wodach Zalewu w miejscu przecięcia się linii przedłużającej południową granicę kanału odwadniającego z przedłużeniem granicy wschodniej działki 28/1.

2. Od punktu 2 granica biegnie w kierunku południowym zgodnie z linią wschodniej granicy działki 28/1, załamuje się w kierunku zachodnim zgodnie z przebiegiem południowej granicy działki 28/1 i dalej załamuje się w kierunku południowym, biegnąc wzdłuż zachodnich granic terenów zalewowych, oznaczonych jako działki 21 i 97, dochodząc do punktu przecięcia się tych granic z linią odwodnej stopy północnego wału osłaniającego tereny wschodniego brzegu rzeki Elbląg i dalej biegnąc na południe wzdłuż odwodnej krawędzi stopy wschodniej wału ochronnego rzeki do punktu 3 stanowiącego miejsce przecięcia się tej krawędzi z krawędzią południową stopy wału międzypolderowego wyznaczającego dawną granicę m. Elbląg.

3. Od punktu 3 granica biegnie w kierunku wschodnim zgodnie z przebiegiem wału do punktu 4 położonego na przecięciu się z zachodnią granicą pasa drogowego ul. Mazurskiej.

4. Następnie granica przebiega w kierunku południowym zachodnią linią graniczną pasa drogowego ul. Mazurskiej i dalej ul. Browarnej do punktu 5 stanowiącego przecięcie się zachodniej linii regulacyjnej ul. Browarnej z zachodnią linią regulacyjną ul. Robotniczej.

5. Od punktu 5 granica biegnie dalej w kierunku południowym, zgodnie z zachodnią linią regulacyjną pasa drogowego ul. Robotniczej, do punktu 6 zlokalizowanego na przecięciu tej linii z północną linią regulacyjną pasa drogowego ul. Królewieckiej.

6. Dalszy przebieg granicy zwraca się w kierunku zachodnim, zgodnie z linią północną pasa drogowego ul. Królewieckiej, przekracza pas drogowy ul. Blacharskiej, przecinając się z jej zachodnią linią pasa drogowego w punkcie 7.

7. W punkcie 7 następuje zwrot na południe i dalej granica biegnie zachodnią stroną linii pasa drogowego ul. Stoczniowej aż do punktu 8 położonego na przecięciu linii pasa drogowego ul. Stoczniowej z linią pasa ul. Wałowej.

8. Z punktu 8, w którym granica zmienia kierunek na zachodni, biegnie ona północną stroną pasa drogowego ul. Wałowej i dalej na jego przedłużeniu stanowiącym granicę między działkami użytkowników dochodzi do punktu 9, w którym dokonuje zwrotu na południe.

9. Punkt 9 stanowi początek linii odlądowej konstrukcji ogólnodostępnych nabrzeży prawego (wschodniego) brzegu rzeki Elbląg. Od punktu 9 granica biegnie w kierunku południowym zgodnie z odlądową linią konstrukcji nabrzeży rzeki Elbląg ok. 730 m do punktu 10 zlokalizowanego na przecięciu się tej linii z południową granicą pasa drogowego ulicy Panieńskiej.

10. W punkcie 10 następuje zwrot na wschód ok. 96 m zgodnie z południową linią pasa drogowego ul. Panieńskiej do punktu 11.

11. W punkcie 11 następuje załamanie po kątem ok. 45o w kierunku południowo-wschodnim do punktu 12, w którym następuje dalsze załamanie linii w kierunku południowym do punktu 13 położonego na styku z południową linią graniczną pasa drogowego ul. Panieńskiej.

12. Od punktu 13 granica biegnie w kierunku wschodnim zgodnie z południową linią granicy pasa drogowego ulicy Panieńskiej do punktu 14.

13. Punkt 14 zlokalizowany jest jako zgodny z północno-wschodnim narożnikiem budynku mieszkalnego przy ulicy Panieńskiej 2,3a.

14. Z punktu tego granica przekracza pas drogowy ul. Panieńskiej biegnąc dalej w kierunku wschodnim do punktu 15 leżącego po przeciwnej stronie pasa drogowego na przedłużeniu linii lica budynku ul. Panieńskiej 2,3a i dalej biegnie w tym samym kierunku zgodnie z linią pasa węzła drogowego do punktu 16 stanowiącego punkt przecięcia linii południowego krańca ul. Zagonowej z linią zachodniej strony pasa drogowego ul. Dojazdowej.

15. W punkcie 16 granica zmienia kierunek na południe i biegnie zachodnią stroną pasa drogowego ul. Dojazdowej aż do punktu 17 stanowiącego południowo-zachodni narożnik zakończenia tej ulicy.

16. Z punktu 17 kierunek zmienia się na południowo-wschodni na krótkim odcinku ok. 12 m do punktu 18 leżącego na miejscu przecięcia granicy działek 101 i 102, skąd zgodnie z przebiegiem tej granicy w kierunku południowo-zachodnim biegnie do punktu 19.

17. Punkt 19 jest punktem zwrotnym granicy w kierunku zachodnim, z którego biegnie ona nadal po linii granicy działek 101 i 102 aż do punktu 20 leżącego na przecięciu tej linii z linią odlądową biegnącą równolegle do linii brzegowej rzeki Elbląg w odległości ca 10 m. Linia ta stanowi granicę zasięgu konstrukcji hydrotechnicznych niezbędnych do utrzymania rzeki.

18. Od punktu 20 do 21 granica biegnie ok. 200 m na południe, zgodnie z opisaną wcześniej linią zasięgu konstrukcji.

19. W punkcie 21 następuje zwrot granicy w kierunku zachodnim zgodnie z przebiegiem północnej krawędzi pasa autostrady Elbląg-Braniewo. Granica przekracza w swym przebiegu koryto rzeki Elbląg, biegnąc do punktu 22 stanowiącego narożnik ze wschodnią krawędzią pasa drogowego ul. Warszawskiej.

20. Część odcinka 21-22 w obrębie koryta rzeki stanowi równocześnie proponowaną granicę między morskimi wodami wewnętrznymi a wodami śródlądowymi.

21. Z punktu 22 granica biegnie w kierunku północnym zgodnie ze wschodnią linią pasa drogowego ul. Warszawskiej do punktu 23 zlokalizowanego na przecięciu z linią granicy działki Kanału Miejskiego. W punkcie tym linia granicy zwraca się na zachód przekraczając pas drogowy ul. Warszawskiej do punktu 24 leżącego po przeciwnej stronie tej ulicy i biegnące dalej na zachód do punktu 25, zgodnie z północną linią pasa drogowego łączącego ul. Warszawską i Grochowską.

22. Na styku ze wschodnią granicą pasa drogowego ul. Grochowskiej z punktu 25 granica biegnie na północ i dalej linią łamaną zgodnie z ukształtowaniem wschodniej linii pasa drogowego ul. Grochowskiej do punktu 26 stanowiącego punkt zbiegu tej linii i południowo-wschodniego narożnika pasa drogowego ul. Stawidłowej.

23. Od punktu 26 granica przebiega zgodnie z linią wschodniej strony pasa drogowego ul. Stawidłowej w kierunku północnym i dalej w tym kierunku linia wschodniej strony ul. Radomskiej aż do punktu 27 położonego na tej linii w odległości 180 m od linii wylotu rowu odwadniającego (krawędź południowa) stanowiącego działkę 289/7 w obrębie Janowo.

24. Punkt 27 jest punktem zwrotnym, z którego granica biegnie w kierunku zachodnim równolegle do linii rowu odwadniającego do położonego w odległości 295 m punktu 28 zlokalizowanego na granicy rowu nr 297/1 i działki nr 298/1.

25. Z punktu 28 linia granicy zmierza w kierunku północno-zachodnim do punktu 29 położonego w odległości ok. 615 m na granicy drogi stanowiącej działkę 292.

26. Punkt 29 zlokalizowany jest na linii północnej krawędzi drogi 292 w odległości 125 m od zachodniej krawędzi drogi stanowiącej działkę 290/1. Dalej granica biegnie w tym samym kierunku ok. 435 m do punktu 30 położonego na przecięciu linii równoległych do dróg 292 i 290/1 odpowiednio w odległości 87 m i 37 m od narożnika dróg 292 i 290/1.

27. Z punktu 30 granica odchyla się ok. 25o w kierunku północnym, łącząc się linią prostą z punktem 31 położonym na działce 291/8 w obrębie Janowo w odległości ok. 175 m. Jest to punkt odległy 205 m od południowej granicy drogi stanowiącej działkę 284 i 165 m od zachodniej granicy drogi 290/1.

28. W punkcie 31 granica zmienia kierunek pod kątem ok. 100o w kierunku wschodnim, biegnąc po prostej ok. 715 m, przecinając Kanał Jagielloński, do punktu 32 położonego na działce 1/11 u podstawy odwodnej skarpy wału ochronnego rzeki Elbląg. Odległość tego punktu liczona wzdłuż brzegu rzeki Elbląg od punktu rozwidlenia rzeki i kanału wynosi 825 m.

29. Od punktu 32 przebieg granicy jest zgodny z odwodną linią podstawy wału ochronnego rzeki Elbląg przebiegając w ogólnym kierunku północnym aż do zamknięcia w granicach portu ujścia rzeki Elbląg do Zalewu, tj. od którego rozpoczęto opis granic.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1994.29.242

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Ustalenie granicy od strony lądu portu morskiego na Zalewie Wiślanym w Elblągu.
Data aktu: 12/05/1994
Data ogłoszenia: 24/05/1994
Data wejścia w życie: 08/06/1994