Wyniki wyborów do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeprowadzonych dnia 13 października 1985 r.

OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 15 października 1985 r.
o wynikach wyborów do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeprowadzonych dnia 13 października 1985 r.

Na podstawie art. 96 Ordynacji wyborczej do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej - Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza wyniki wyborów do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

I.

Dnia 13 października 1985 r. odbyły się wybory do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Wybierano 460 posłów, w tym:

410 posłów z okręgowych list wyborczych zgłoszonych w 74 okręgach,

50 posłów z krajowej listy wyborczej.

Wybory przeprowadziły organy społeczne: Państwowa Komisja Wyborcza, 74 okręgowe komisje wyborcze i 21 649 obwodowych komisji wyborczych: w skład komisji weszło 187 652 obywateli.

Okręgowe komisje wyborcze zarejestrowały, zgłoszone przez wojewódzkie konwenty wyborcze, okręgowe listy wyborcze obejmujące łącznie 820 kandydatów na posłów.*)

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała zgłoszoną przez Ogólnopolski Konwent Wyborczy krajową listę wyborczą obejmującą 50 kandydatów na posłów.

Przy ustalaniu przez obwodowe komisje wyborcze i okręgowe komisje wyborcze wyników głosowania w wszystkich obwodach głosowania i okręgach wyborczych obecni byli mężowie zaufania, wyznaczeni przez wojewódzkie konwenty wyborcze spośród osób zaproponowanych przez prezydia rad wojewódzkich Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego.

Przy ustalaniu przez Państwową Komisję Wyborczą wyników wyborów obecni byli mężowie zaufania, wyznaczeni przez Ogólnopolski Konwent Wyborczy spośród osób zaproponowanych przez Prezydium Komitetu Wykonawczego Rady Krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego.

II.

Wyniki głosowania na kandydatów z okręgowych list wyborczych.

III.

Wyniki głosowania na kandydatów z krajowej listy wyborczej.

IV.

Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza, że w wyborach do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeprowadzonych dnia 13 października 1985 r. w głosowaniu na kandydatów z okręgowych list wyborczych i z krajowej listy wyborczej wzięła udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania oraz że następujący kandydaci otrzymali więcej niż połowę ważnych głosów i wybrani zostali na posłów do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej dziewiątej kadencji:

grafika

V.

W Okręgu Wyborczym Nr 18 w Gorzowie Wielkopolskim po zarejestrowaniu okręgowej listy wyborczej, wobec złożonego oświadczenia przez jednego z kandydatów na posłów o wycofaniu zgody na kandydowanie, Okręgowa Komisja Wyborcza - działając na mocy art. 66 ust. 1 Ordynacji wyborczej - w dniu 9 października 1985 r. skreśliła tego kandydata z okręgowej listy wyborczej. Kandydat ten był uprzednio umieszczony w obrębie mandatu pod poz. 1. W obrębie tego mandatu pozostał jeden kandydat - pod poz. 2.

O powyższych zmianach wyborcy zostali powiadomieni w formie obwieszczeń Okręgowej Komisji Wyborczej.

W wyniku skreślenia kandydata w Okręgu Wyborczym Nr 18 ogólna liczba kandydatów na posłów z okręgowych list wyborczych, według stanu na dzień 13 października 1985 r., wynosiła 819.

______

*) Patrz część V obwieszczenia.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024